СумБуд
СумБуд

Абсолютній чемпіонці України із Сум потрібні 2 тисячі $ для представлення України на чемпіонаті світу

Інтерв'ю, Спорт | 14:19, 4.06.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Жінка в чоловічому спорті була феноменом хіба наприкінці ХХ століття. Сьогодні ж представниці жіночої статі вже давно демонструють колосальні результати в боротьбі, боксі, гирьовому спорті, карате, чим складають конкуренцію навіть чоловічим досягненням.

Так, сумчанка Анна Рикун, ставши абсолютною чемпіонкою України з пауерліфтингу і, посівши І місце з армреслінгу, пройшла відбір на чемпіонат Європи та світу. Але чи отримає вона можливість захистити спортивну честь України на такому високому рівні і шанс на перемогу? Перешкодою для цього є проблема усіх спортсменів – відсутність фінансування.

– Аню, як давно Ви займаєтесь спортом?

– Взагалі спортом я займаюсь 13 років: з шести років – спортивною акробатикою, впродовж останніх 3-х – пауерліфтингом, і менше року – армреслінгом.

– Чому жінки потрапляють до чоловічого спорту і як їм вдається при значних силових навантаженнях не втратити природнього шарму?

– Розповім на особистому прикладі. До спортивної зали я прийшла з метою підтримки власної фізичної форми та поліпшення здоров’я, не більше. Однак, після декількох занять із тренером, ми виявили мої здібності до силових навантажень і почали займатись більш професійно. Більшість спортсменок справді не втрачають своєї жіночності. адже силові види спорту передбачають, власне, збільшення сили, а не об’єму м’язів.

– Як до Вашої спортивної кар’єри ставляться рідні?

– Спочатку, чесно кажучи, були непорозуміння. Мовляв, це не жіночий спорт. А крім того, тренування відбирають багато часу (їх декілька на день), і від цього страждає навчання. Але потім я дала зрозуміти, що це – мій стиль життя, без спорту я не можу, – і рідні змирилися.

– Нещодавно Ви виступили у ролі волонерки на мітинзі проти підвищення тарифів. Чим зумовлена Ваша активна громадська позиція?

– Мені небайдужі Суми і зміни, які відбуваються тут, особливо, якщо вони негативні. Щодо мітингу, наприклад, то мене обурило підвищення ціни на проїзд, адже я студентка і ритм мого життя передбачає велику кількість поїздок у межах міста. Я переконана, що це питання важливе, бо ціни ростуть, а доходи у більшості людей, нажаль, ні.

– Спортсменка, активістка, студентка… Який фах Ви обрали?

– Я навчають одразу у двох ВНЗ: на стаціонарному відділенні СумДПУ ім. Макаренка (факультет фізичного виховання та захисту Вітчизни) та на заочному в Сумській філії ХНУВС (правознавство). Маю багато вподобань, зокрема вивчення іноземних мов, але часу, чесно кажучи, на все не вистачає.

– Стосовно змагань: чому виникла проблема з коштами? Як розцінюєте власні шанси на успіх?

– Разом із тренерами ми проаналізували протоколи чемпіонатів Європи та світу за минулі роки й дійшли висновку, що шанси непогані, треба їхати. Потреба ж у коштах є, мабуть, у всіх і завжди, але якщо говорити про змагання у межах країни, то управління молоді та спорту Сумської ОДА частково надавало нам фінансову підтримку. Зараз мова йде про міжнародний чемпіонат – там потрібні великі кошти (сам переліт коштує недешево). Я зверталась до міської влади, до управління молоді та спорту. Обіцяли всюди, але далі слів справа не рухається. Навіть уже не знаю, на кого можу покластись. Ми написали лист міському голові, наразі чекаємо на відповідь. Можливо, це питання розглядатиметься на сесії, адже я знаю, що інші види спорту фінансуються саме у такий спосіб. Я все ще сподіваюсь на допомогу, але час йде, тому ми змушені просити підтримки у людей. 

Всього 2 тисячі $ відділяють дівчину від потенційної перемоги і звання чемпіонки світу. Для когось, як для Анни, така сума непідйомна, а хтось і за день шопінгу витрачає більше… Невже сумська громада не здатна спільними зусиллями відрядити свою спортивну представницю до Європи?

“Цього року я пройшла відбір на чемпіонат Європи та світу, котрі відбудуться у Фінляндії (Європа з пауерліфтингу 8-15 серпня) та Угорщині (чемпіонат світу з армрестлінгу 13-18 вересня)! Ви мабуть здогадуєтесь, які емоції відчуває спортсмен, досягаючи мети!
Але на шляху до подальшого розвитку моєї спортивної кар’єри стала фінансова неспроможність! Приблизна загальна сума для участі у всесвітніх змаганнях 2 тис. $, я не хочу мовити гучних слів, тільки прошу, якщо Ви маєте можливість допомогти, будь ласка! Добро завжди повертається! Номер картки: 5168 7573 1169 8551 Рикун Анна Юріївна
, – звертається спортсменка до сумської громади.

Джерело: газета “Сумщина” від 01.06.2017.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: