СумБуд

Нацполіція розслідує кримінальна справу стосовно ПФК Суми

 Поділитися

Поділитися в

Секретар Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України Ігор Грищенко прокоментував рішення стосовно позбавлення ПФК Суми професіонального статусу та розповів про розгляд цієї справи.

«11 квітня на своєму засіданні КДК ФФУ ухвалив відповідне рішення згідно з матеріалами перевірки за фактами можливого маніпулювання результатами матчів з боку ПФК Суми. За результатами розгляду, КДК ФФУ вирішив позбавити професіонального статусу клуб та виключити команду зі складу учасників змагань на цей і наступний сезони», — відзначив Грищенко.

«Є десять днів на підготовку відповідного рішення для направлення його в клуб. Після цього клуб має певний час на отримання повного тексту рішення. У випадку, якщо у клубу з’явиться бажання, він може подати апеляцію протягом десяти днів. Така опція була передбачена і клуб може скористатися або не скористатися цією можливістю».

«Після розгляду справи у рамках Апеляційного комітету ФФУ клуб має право звернутися до Спортивного арбітражного суду у місті Лозанна. На час розгляду справи суд в Лозанні прийматиме рішення стосовно призупинення або продовження дії рішень органів здійснення футбольного правосуддя ФФУ. У кожному конкретному випадку суд виносить таке рішення, враховуючи те, яким чином продовження або призупинення дії санкції впливає на перебіг чемпіонату».

За словами Грищенка, розгляд справи сумського клубу проходив у два етапи, а Національна поліція відкрила і своє провадження стосовно організації та проведення матчів із фіксованим результатом.

«В рамках ФФУ справа Сум пройшла дві стадії. Спершу вона досліджувалася в Комітеті з етики та чесної гри, який на основі матеріалів Нацполіції України почав власне розслідування. Після цього матеріали з відповідними висновками комітету, а також з наявною інформацією від УЄФА про можливі маніпуляції результатами матчів були передані в КДК ФФУ. В КДК ФФУ справа розглядалася близько півроку: починаючи з листопаду, було проведено до десяти засідань».

«Нами були опитані офіційні особи ПФК Суми, які керували клубом в ті часи, а також проаналізовано офіційні матеріали від УЄФА про наявність випадків близько двох десятків підозрілих матчів. У підсумку, спираючись на підготовлені документи протягом тривалого розслідування, КДК ФФУ прийняв відповідне рішення».

«Необхідно відзначити вагому роль правоохоронних органів у розслідуванні. Важливо, що ми у цій справі діяли як партнери. Першочергові матеріали, які лягли в основу розгляду справи в органах футбольного правосуддя, ФФУ були надані Нацполіцією. Розслідування проводилося двома паралельними шляхами: одне в рамках футбольного правосуддя, інше — правоохоронними органами».

«Зараз Нацполіцією розглядається відповідна справа, але про конкретні терміни та результати краще запитати у правоохоронців. Сподіваємося, що офіційні особи, які були задіяні у договірних матчах, понесуть також і кримінальну відповідальність».

Як відзначив Грищенко, рішення стосовно Сум є історичним для українського футболу, але про повне викорінення договірних матчів говорити передчасно.

«КДК ФФУ два роки тому виніс рішення по молодіжним складам Металіста та Зорі, зараз позбавили професіонального статусу ПФК Суми. На черзі рішення по матчу Іллічівець – Гірник-спорт. Думаю, що такі рішення є яскравим сигналом для всіх осіб, які займаються проведенням договірних матчів».

«Коли люди побачать, що футболісти та функціонери були відсторонені від футболу, то вони замисляться над тим, чи потрібно займатися неправомірними діями. Рішення по ПФК Суми є історичним, адже жодного разу в історії України команди не позбавлялися професіонального статусу за організацію та участь у договірних матчах».

«Втім, про повне викорінення цього явища в українському футболі говорити передчасно, адже необхідно подивитися на динаміку протягом декількох сезонів».

Нагадаємо, у листопаді минулого року Генпрокуратура направили в Комітет етики і чесної гри ФФУ офіційний лист з доказами участі ПФК Суми в договірних матчах.

У квітні КДК ФФУ позбавив ПФК Суми статусу професійного футбольного клубу, а президент клубу Ростаслав Козар і футболісти Олег Давидов, Єгор Луговий, Тарас Дурай, Сергій Гаращенков отримали довічну дискваліфікацію.

Однак тренер сумської команди Олег Лутков заявив, що керівництво ПФК Суми подасть апеляцію на рішення КДК ФФУ.

На даний момент ПФК Суми знаходяться на 13-му місці турнірної таблиці Першої ліги, маючи в своєму активі 15 очок після 20 матчів. Наступний матч команда проведе 18 квітня проти Оболоні-Бровар.

Sport Arena 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: