Керама Хит
Керама Хит

Нацполiцiя тепер може контролювати поведiнку кривдника

Спорт, Суспільство | 22:30, 7.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Відповідно до Закону, під термін«домашнє насильство»підпадають усі акти фізичного, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили, а також секснасильство,- повiдомляє Сумська ОДА

У законопроекті, який прийняли народні обранці, зазначено, що Нацполіція має право контролювати поведінку кривдника, щоб попередити повторне насильство, а також стежити, щоб порушник дотримувався  накладених обмежень.

Також передбачено створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та програм для постраждалих і їхніх кривдників.

Законопроект також передбачає співпрацю служб, які запобігають та протидіють домашньому насильству, серед яких правоохоронні органи, виконавчі та управлінські структури органів місцевого самоврядування. Виконання закону стосується міністерств соцполітики, охорони здоров’я, освіти, МВС і судів.

Окрім закону, відповідні зміни внесли до низки статей Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України. Цими змінами прописані додаткові обтяжуючі обставини, що не обмежені фактом шлюбу. Це стосується випадків, коли особа перебуває у громадянському шлюбі з кривдником, або тільки зустрічається з ним.

Пом’якшуючі обставини будуть застосовуватись, до осіб, які самі стали жертвами по відношенню до людини, яка виступала кривдником.

Також законом встановлено, якщо насилля відбувалося по відношенню до дитини або в її присутності, то кривдника позбавлять права спілкуватися та бачитися з дитиною.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: