СумБуд
СумБуд

Сумські спортсмени вибороли три медалі на Європейських університетських іграх

Спорт | 11:28, 30.07.2018

Сумські студенти вибороли одну золоту, одну срібну та одну бронзову медалі на IV Європейських університетських іграх. Змагання тривали з 15 до 28 липня у місті Коїмбрі (Португалія). За результатами змагань Україна посіла 12 місце у загальнокомандному заліку серед 39 європейських країн.

Змагання проходили серед 13 видів спорту. Українські спортсмени доводили першість у 6 категоріях – футбол, футзал, баскетбол 3х3, дзюдо, академічне веслування та бадмінтон.

У категорії до 60кг студент Медичного інституту СумДУ Кирил Самотуг здобув бронзову нагороду. На своєму шляху до п’єдесталу він здолав спортсменів з Італії, Німеччини, Угорщини. У півфінальному поєдинку  спортсмен поступився представнику Португалії – Родріго Лопезу, а в матчі за третє місце виявився сильнішим за Француза Ніколаса Оуші.

У категорії до 73кг ще один студент Медичного інституту (Спорт) Манукян Геворг виборов срібну нагороду. На шляху до фіналу, він переміг представників Грузії, Кіпру, Австрії та Хорватії. У фінальному матчі Геворг зустрівся із дзюдоїстом з Польші – Матуешем Гарбачем. На протязі усього поєдинку тривала рівна боротьба, проте через попередження наш спортсмен був вимушений йти у наступ, де й пропустив кидок від суперника, який і вирішив долю матчу.

У ваговій категорії понад 100кг аспірант ННІ ФЕМ Колеснік Андрій виборов золоту нагороду. На своєму шляху до перемоги він здолав дзюдоїстів з Німеччини, Франції та Боснії і Герцеговини. У фінальному поєдинку Андрій зустрівся зі спортсменом з Білорусії – Владиславом Царпицьким. У тяжкій боротьбі перемога дісталася дзюдоїсту СумДУ.

Європейські університетські ігри – це масштабні змагання, у яких беруть участь спортсмени з європейських вишів. Захід проходить раз на два роки у різних європейських містах. Учасники змагаються у 13 видах спорту: баскетбол 3 × 3, баскетбол, бадмінтон, футбол, футзал, гандбол, дзюдо, гребля, регбі, настільний теніс, теніс, волейбол, каное спринт (демонстраційний спорт). Цьогоріч у іграх взяли участь понад 4 тис спорстменів.