СумБуд
СумБуд

Суд завершив розгляд справи мера Сум

Суд | 18:30, 24.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

У ході сьогоднішнього засідання, 24 квітня, суд продовжив вивчення матеріалів справи.

Нагадаємо, 19 квітня суд відмовив у задоволенні клопотання міського голови Олександра Лисенко про відвід судді. Сьогоднішнє засідання вела суддя Клімашевська. Зокрема, 24 квітня повинні були приступити до допиту свідків, проте суд задовольнив клопотання захисту про заміну допиту вказаних осіб письмовими поясненнями.

Під час розгляду було переглянуто відеозапис із сесії міської ради, на якій Олександр Лисенко проголосував за преміювання себе та заступників мера,  вивчено розрахункові листи за 2017 рік та іншу документацію.

Адвокат Олександра Лисенка зазначив, що інформацію про ймовірне корупційне діяння самостійно виявила особа з Києва – саме про це просив захисник врахувати суд.

Окрім цього сторона захисту спробувала долучити до доказів подяки від громадських організацій меру за благодійність з його боку: це ГО “Захисники народу” та “Волонтерський рух Сумщини”, яким керманич міста матеріально допомагав, власне, із премій та зарплат, проте прокурор відхилив дане клопотання, адже докази до справи відношення не мають.

Після опрацювання матеріалів справи сторони перейшли до дебатів.

Прокурор повідомив про реальний конфлікт інтересів, який зумовлений грубим порушенням Закону України “Про запобігання корупції”з використанням службового становища, а саме – не повідомив органи НАЗК про наявність конфлікту у письмовому вигляді. Хоч і мер мав право приймати участь у голосуванні, проте, повинен був дотримуватись рамок своїх повноважень. Також ним було зазначено, що саме голос Олександра Лисенка став вирішальним у прийнятті рішення, адже кворум для прийняття рішення становить 22 голоси.

“Оскільки на засіданні ради були присутніми 32 депутати, обвинувачений не міг передбачити кількість набраних голосів на дане рішення. Його підтримали не всі, що свідчить про умови наявних конфліктів інтересів”, – підсумував прокурор.

Однак сторона захисту повністю відхилила дане звинувачення, посилаючись спочатку на те, що у рішенні не зазначено, що мова йде про Лисенка – його посада та прізвище відсутні, згодом – знову відхиляє через колегіальність ухваленого рішення про преміювання, адже за його словами, дане рішення не знаходиться у компетенції очільника міста.

Ще пізніше адвокат Лисенка заявив, що дане рішення затвердило лише порядок оплати праці, а не є рішенням про отримання грошової премії.

Захист зазначив, що 16 квітня був вичерпаний термін дії притягнення до відповідальності фігуранта справи, бо протокол про правопорушення був складений 16 січня.

Вислухавши усі сторони, суд вийшов до нарадчої кімнати. Рішення суду оголосять завтра, о 11:00.

Нагадаємо, 16 квітня Олександр Лисенко вчергове не з’явився до суду.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: