СумБуд

Суддя сумського суду скасував постанову патрульного

Суд | 07:29, 17.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

У реєстрі судових рішень оприлюднене рішення судді Ганни Шелєхової у справі за позовом Олександра Коваленка – судді Господарського суду Сумської області –  до поліцейського Управління патрульної поліції в Рівненській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

У судовому рішенні сказано, що постанову про накладення штрафу у розмірі 425 гривень на Олександра Коваленка патрульний склав  у грудні 2018 року. «Згідно тексту вказаної постанови, позивач керуючи транспортним засобом BMW X5, н.з.ВМ0027ВК 3 грудня 2018 року о 15 год. 41 хв. на а/д Київ/ЧОП М-06384 порушив правила обгону, а саме здійснив обгін ближче ніж на 50 метрів перед пішохідним переходом у населеному пункті, чим порушив п.14.6в ПДР України чим скоїв адміністративне, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП», – цитуємо рішення суду.

З постанови вбачається, що справа розглянута у відсутність позивача.

Згідно пояснень останнього вбачається, що за його клопотанням розгляд справи був відкладений, однак дату та час розгляду справи в строки встановлені законом йому повідомлено не було.

У звязку з чим він був позбавлений можливості скористатися своїми правами, передбаченими ст. 268 КУпАП, зокрема подавати докази, заявляти клопотання, користуватися правовою допомогою.

Судом встановлено, що відповідачем не надано жодного доказу на підтвердження вчинення позивачем адміністративного правопорушення, не доведено дотримання процедури складання постанови.

Згідно із вимогами ч. 2 ст. 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач доказів, які підтверджують правомірність винесення постанови по справі про адміністративне правопорушення від 6 грудня 2018 року та притягнення позивача до адміністративної відповідальності не надав, а тому суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Тож суд скасував постанову стосовно Олександра Коваленка.

Нагадаємо: суддя Олександр Коваленко є обвинуваченим у справі про хабарництво, яку розглядає зараз Конотопський міськрайонний суд. Наступне засідання призначене на 16 липня 2019 року на 10.00.

Sumy.Today

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: