СумБуд

У Сумах в суді розглядали корупційний протокол на прокурора

Суд | 16:35, 19.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

 У Сумах суд розглянув корупційний протокол НАЗК на прокурора.

Протокол складений за ч.1 ст. 372-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення на прокурора відділу прокуратури Сумської області Валентину Московченко. Справу слухає суддя Зарічного райсуду м. Суми Олексій Сибільов.

Перед початком розгляду справи суддя довів до відома учасників процесу, що був однокурсником особи, стосовно якої розглядається справа, але заявив що у нього сумнівів стосовно своєї об’єктивності і неупередженості немає, так як ніяких стосунків з Валентиною Московченко не має.  У сторін процесу теж не виникло сумнівів у об’єктивності судді. Тож справу почали слухати по суті.  За версією НАЗК, склад корупційного правопорушення полягає у несвоєчасності подання декларацію за 2017 рік. Сама прокурор своє провини не визнає. Вона пояснила суду, що відповідно до даних самого ж Реєстру декларацій, подавати декларацію вона почала ще 30 березня 2017 року, тобто вчасно. Нажала кнопку “подати документ”. І була впевнена, що своєчасно подала декларацію. Але 4 квітня з прокуратури Сумської області їй зателефонували і повідомили, що декларації в реєстрі нема. Тоді вона зайшла в систему і побачила, що, дійсно, її декларація не подана, а збережена в “чернетках”. Тоді вона знову її подала. Вважає, що причинами невчасного подання декларації став технічний сбій на сайті НАЗК. Ніякого умислу в її діях не було, і ні в чиїх інтересах вона не діяла. Тому просить закрити справу проти неї у зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

Прокурор Євген Кунда, який підтримує протокол, заявив, що склад правопорушення у даному випадку є формальним і умисла не передбачає. Це обов’язок суб’єкта декларування – подавати декларацію до 1 квітня. Враховуючи, що раніше Валентина Московченко не притягувалась до адміністративної відповідальності, просив у якості стягнення призначити їй мінімальний штраф.

Суддя спитав, чому вона почала подавати декларацію тільки 30 березня? Жінка пояснила, що і тоді, і зараз перебуває у відпустці по догляду за дитиною-інвалідом. Раніше подати декларацію не могла, бо у січні і лютому 2017-го перебувала з дитиною на лікуванні. Суддя попросив надати копії медичної документації на підтвердження перебування в лікарнях у січні, лютому і березні 2017 року, а також копії декларацій за 2016-й, 17-й та 18-й роки. Наступне засідання призначили на 1 квітня на 10.30.

Sumy.Today

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: