СумБуд

Глухівський рибалка: “Мій найбільший улов – сом майже 60 кг і понад 2 метри”

Суспільство | 08:12, 1.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Тараса Ричка в Глухові знають як затятого рибалки, автора багатьох статей в риболовецькій періодиці і рибальських телепередач.
Чому саме рибалка? Адже можна було зайнятися будь-яким іншим видом спорту. Або ж це хобі, яке живе в душі ще з дитинства?

“Риболовля прийшла в моє життя в дитинстві, коли тато брав мене з собою на коропові виїзди. Це було захоплююче і весело. Мені подобалося не тільки ловити рибу, а й подорожувати, адже озер і річок в Глухівському районі неймовірно багато. Тоді я не усвідомлював, як сильно мене затягне це захоплення. Хоча, варто відразу обмовитися, що до риболовного спорту я маю не пряме відношення”.

Що ви маєте на увазі?

“Справа в тому, що я не рибалка-спортсмен. Ні, рибалю я спортивними снастями, але в змаганнях участь в якості спортсмена я ніколи не брав. У студентські роки я виступав у складі збірної команди інституту з легкої атлетики. А ось з рибальським спортом мене пов’язують організаційні моменти. За моїми плечима п’ять міжнародних турнірів з ловлі райдужної форелі в Києві, в яких брали участь не тільки гості з ближнього зарубіжжя,але і кілька глухівчан. Так само я є співорганізатором безлічі змагань і фестивалів в Києві та Київській області”.

– З вашої точки зору, які перспективи риболовного спорту в Глухові?

“Поклавши руку на серце, скажу – найкращі! Сьогодні для організації змагань в нашому місті потрібно тільки бажання. Правила давно написані, вони є у вільному доступі, їх потрібно тільки адаптувати під конкретні умови. Кілька озер, які дозволяють розмістити учасників на береговій лінії, є навіть в межах міста. Те ж Павлівське озеро – чудовий водойм! У ньому є щука і окунь, карась і короп. Можна проводити змагання, як по спінінгу, так і по “мирній” рибі. У 2016 році я проводив семінар з ловлі спінінгом в Глухові, зібралося багато народу, було цікаво поспілкуватися, поділитися досвідом і відповісти на питання. Мені було б цікаво організувати турнір високого рівня в рідному місті, але зробити це поодинці важко фізично. Тут без однодумців ніяк”.

– Цікаво, тобто ви організовуєте змагання, але не змагаєтеся ?! А саму риболовлю любите?

“Я б не сказав що люблю, скоріше я нею живу. Це моє хобі і робота”.

– Як часто ви їздите на рибалку, яку рибу більше ловите?

“По можливості я намагаюся виходити на воду кожні вихідні, щоб не втрачати вправність. Зима, літо, осінь – не важливо. Я різнобічний рибалка і ловлю ту рибу, яка добре клює в певну пору року. Наприклад, взимку це щука на жерлиці, окунь на балансирі. Навесні – ловля голавля, судака і форелі спінінгом і плотви на фідер. Влітку я віддаю перевагу ловлі сома на квок і з берега, рідше ловлю коропа і карася. Восени основний час займає ловля щуки, окуня і судака на спінінг”.

– А все-таки, яка ваша улюблена риба і чому?

“Улюблена в плані лову й бажаного трофею, звичайно ж, сом. Все дуже просто, по-перше це найбільша риба наших річок, яка досягає довжини понад два метри. По-друге, цей хижак дуже розумний і дозволять ловлю різними способами, як активними, наприклад на квок або спінінг, так і пасивними – на донку з берега. Варто зазначити, що найбільшого сома я зловив разом з батьком на Десні, не так далеко від Глухова. Ця риба мала вагу близько 60 кг і довжину 203 сантиметри. На сьогоднішній день, це найбільший мій трофей”.

– Такі риби зустрічаються сьогодні? Їх можна їсти?

“Є, звичайно, можна. Але всіх своїх трофейних риб я відпускаю”.

– Тобто, як відпускаєте ??

“Я прийшов до цього не відразу, але вже в студентському віці я почав багато читати і спілкуватися з рибалками з Європи. У них були приголомшливі улови, про які мені тоді можна було тільки мріяти. І що дійсно привернуло мою увагу – вони робили гарні фото з рибою, після чого дарували їй свободу. Це були такі ж звичайні хлопці, не спортсмени і навіть не майстри спорту. Звичайні рибалки, із середнім рівнем достатку, які любили рибалку і природу. Тоді і я перейнявся ідеєю, що рибу можна відпускати. Адже саме піймання вже означає перемогу. Знайти і перехитрити рибу – це найголовніше”.

– А як ставляться до цього ваші рідні та близькі?

“Спочатку в багнети. Це якщо дуже м’яко висловитися … Адже коли ти пливеш проти течії, тебе не відразу можуть і хочуть розуміти. Але методичні пояснення і відстоювання своєї позиції зробили свою справу. З цієї причини, деякі знайомі називають мене рибалкою-спортсменом, вкладаючи в це поняття не спорт, а саме відпускання риби. Хоча спійману рибу я їм і беру додому, але це не відноситься до трофейних екземплярів. У якийсь момент я зловив себе на думці, що відпускати рибу мені подобається не менше, ніж сам процес лову або момент клювання. Сьогодні це невід’ємна частина моїх рибалок. Більш того, мені здається, що за відпускання риби щороку природа дарує мені все більше трофеїв”.

– Ви згадали, що рибалка це і хобі і робота. Ви рибалите і отримуєте за це гроші? У вас є спеціальна освіта?

“Зовсім ні. За освітою я аналітик і перекладач, фахівець з міжнародних відносин. Закінчив КНУ імені Тараса Шевченка в Києві. Але, так склалося, що працюю в рибальській сфері. Сьогодні моя робота пов’язана з дистрибуцією і просуванням всесвітньо відомих рибальських брендів в Україні. Крім того я розробник декількох риболовецьких приманок. Робота цікава і різнобічна і моя освіта мені в цьому дуже в нагоді”.

Глухів.Info

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: