Реклама
Керама Хит

221 жителю Сумщини встановили пенсію за особливі заслуги перед Україною

Суспільство | 18:01, 14.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Про це повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка під час засідання комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною, – інформує Сумська ОДА

Цього разу на розгляд профільної комісії подано 19 справ. Із загальної кількості заявників 4 претендують на отримання такої пенсії як багатодітні матері, які народили та виховали до шестирічного віку 5 і більше дітей; 9 претендентів нагороджені трудовим орденом або мають почесне звання «заслужений»; 6 – ветеранів війни, нагороджених орденом чи медаллю «За відвагу».

«Цьогоріч пенсію за особливі заслуги перед Україною встановлено вже 221 громадянину, по 16 клопотаннях збільшено розмір раніше встановленої надбавки за особливі заслуги перед Україною» – зазначила Людмила Мусіяка.

За статтею 1  ЗУ«Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» право на призначення пенсії за особливі заслуги мають Герої України, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, особи, нагороджені орденами України або колишнього СРСР, медалями «За відвагу», ветерани війни, нагороджені за бойові дії медаллю Ушакова. Крім того, пенсії за особливі заслуги призначаються також особам, відзначеним почесним званням «народний» або «заслужений», державними преміями, Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, а також особам, яким до 1 січня 1992 р. було призначено персональні пенсії союзного чи республіканського значення.

Пенсії за особливі заслуги призначаються також переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи, космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотно-випробувальних екіпажів літаків, народним депутатам України, депутатам колишніх СРСР та УРСР, членам Кабінету Міністрів України та уряду колишньої УРСР, депутатам чотирьох і більше скликань Верховної Ради АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад, районних, районних у містах, міських рад міст обласного значення України та колишньої УРСР, матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, яку одержує особа: пенсії за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника або за вислугу років.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: