Реклама
jurotat

Африканська чума свиней та сказ тварин у полі зору сумських епізоотологів

 Поделиться

Поделиться в

Foto

Ці питання  було розглянуто на засіданні члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації,- повідомляє Інфопортал ОДА .

За словами заступника голови облдержадміністрації  Миколи Подопригори, комплекс профілактичних заходів з протидії африканській чумі свиней дав свій позитивний результат, і з початку року на Сумщині не зафіксовано жодного випадку АЧС. Тож наразі районам потрібно зосередитися на недопущенні поширення сказу тварин та активізувати превентивні заходи, наголосив посадовець.-

Як доповів під час засідання начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор НАУМЕНКО, з початку року виявлено 127 випадків АЧС в 23 областях України. Серед основних причин виникнення спалахів – невиконання елементарних вимог біозахисту тваринниками свинарської галузі, неконтрольоване перевезення тваринної продукції та сировини, недостатній контроль за дикою фауною.

Карантин наразі продовжує діяти у 31 неблагополучному пункті щодо АЧС у 18 регіонах. На щастя, Сумщини у списку немає, проте викликає занепокоєння загострення в останні місяці ситуації із сказом тварин. На сьогодні в області зареєстровано 38 випадків захворювання, зокрема лисиць, собак, котів, єнотів та великої рогатої худоби.

З огляду на це члени комісії вирішили посилити контроль за перевезенням живих тварин, сировини та продукції тваринного походження без супровідних документів, активізувати роз’яснювальну роботу щодо імунізації свійських тварин, проводити заходи з депопуляції диких тварин, які є джерелом збудника, зокрема кабана та червоної лисиці, та здійснювати відбір зразків біоматеріалу для лабораторного дослідження.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: