СумБуд
СумБуд

Анатолій Гриценко на Сумщині: Я не винен, я себе знаю

Суспільство | 10:33, 29.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

Відбулася прес-конференція колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка, яка широко не анонсувалася. Під час прес-конференції, Анатолію Гриценку були задані питання, що нині турбують громадськість та стосуються його діяльності на посаді міністра оборони. Зокрема це питання продажу, за значно заниженими цінами, бойової техніки, яка б нині знадобилася Збройним силам України, та землі, що входила до власності оборонного відомства.

Нагадаємо, коли Анатолій Гриценко був міністром оборони, Україна втратила безліч важкої бойової техніки, артилерійське озброєння, літаки та вертольоти. Одні лише БМП списувались за ціною 9-12 тисяч доларів за одиницю, а потім продавались в країни третього світу за 350-500 тисяч доларів. За час дворічного перебування на посаді міністра оброни України  Анатолія Гриценка українська армія схудла на 461 тис. одиниць стрілецької зброї, 139 млн боєприпасів, 16,5 тис. одиниць ракетно-артилерійського озброєння, 200 танків, 145 БТР та БМП, 14 вертольотів, 8 літаків.

Відповідаючи на питання щодо бойової техніки, яку втратила українська армія, Анатолій Гриценко зазначив: «Те, що я продавав зброю це питання не до мене. Міністр оборони ніколи не мав права продавати зброю і не продавав. Немає жодних підстав, жодних правопорушень проти мене».

Не отримали журналісти і чіткої відповіді на питання щодо продажу землі оборонного відомства за заниженими цінами. Займаючи посаду міністра оборони України, протягом 2005-2007 рр. було незаконно продано 24 га супердорогої столичної землі. У цій злочинній операції найактивнішу участь брав тодішній мер Києва Леонід Черновецький. Нагадаємо, цей земельний скандал обговорювали  і продовжують це робити провідні ЗМІ країни, де і доводять у якості підтверджень скани документів. Корупція.Info детальніше розповідає про масштабний корупційний скандал.

Також, цікавило журналістів і питання переходу української армії на професійну. Адже в умовах ведення бойових дій на Сході такий крок може значно послабити боєздатність Збройних сил України та зменшити обороноздатність країни. Ніхто не буде заперечувати, що за час проведення військової операції на Сході країни, в Україні утворилася нова армія. Армія, яка здатна вирішувати бойові задачі. А нові зміни призведуть до дезорганізації та послаблення позицій при стримуванні ворога. Питання реформування армії було на часі у мирний час. Саме тоді, коли Анатолій Гриценко обіймав посаду міністра оборони України.

– Ви запропонували в одному із численних інтерв’ю відмовитись від строкової служби, що у свою чергу може призвести до скорочення Збройних сил України. Чому?

– Давайте усвідомимо: візьмемо 100 юнаків, чи можемо ми зробити з них 100 класних художників? У нас це вийде? Ні. Чому хтось вирішив, що можна зробити зі звичайних хлопців класних воїнів? Повинен бути системний підхід: створення професійної контрактної армії, резерву постійної готовності, сил територіальної оборони. Ось так це буде схоже на загально-військову повинність.

Як бачимо, Анатолій Гриценко не зміг на ці питання відповісти чітко і по суті. В основному він переводив стрілки на інших осіб, профільну комісію Верховної Ради. Мовляв, нехай вона в цьому розбирається, а я такого не робив. «Я себе знаю!» – говорить Анатолій Гриценко. А чи зможуть дізнатися інші, куди дівалася зброя при міністрові Гриценку і як «чесно» продавалися гектари столичної землі?

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: