СумБуд
СумБуд

Андрій Кисіль: «Люди з інвалідністю – це ті, хто щодня кидає виклик долі, вражаючи нас своїм терпінням, завзятістю, оптимізмом».

Суспільство | 09:00, 7.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю цими днями пройшов День відкритих дверей. Юні ведучі, маленькі артисти продемонстрували свої таланти і вміння під час концерту, а педагоги та батьки ознайомили усіх присутніх з напрямками роботи Центру. Роздинкою заходу стали спільні майстер-класи: з гончарства та малювання на піску.

 Від Сумської обласної ради усіх присутніх привітав депутат Андрій Кисіль, який наголосив, що ніхто не повинен почувати себе забутим і залишеним наодинці зі своїми проблемами, особливо діти, які потребують уваги і милосердя:

«Мені дуже приємно бути сьогодні тут, у Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю. Наш заклад вважається одним з кращих в Україні. Але потрібно ще багато чого зробити у напрямках забезпечення і модернізації, впровадження нових дієвих методів.
Та нині хочу повести мову про те, які відчуття охоплюють, коли спілкуєшся з пацієнтами таких закладів, їх лікарями, педагогами, батьками. Про інвалідів кажуть, що вони люди з особливими потребами. А ще з наполегливим характером. Бажанням проявляти самостійність, таланти, перемагати, ставати відомими.
Звичайно, держава піклується про людей з інвалідністю, але цього недостатньо. Підвищена увага до них третього грудня радує і водночас розчаровує. Це та справа, що потребує постійної уваги. Не слів, а конкретної допомоги. Пам’ятати: благодійністю займаються не заради вигоди. Це – потреба, святе діло. За дітей, які так хочуть жити повноцінно і щасливо, ми всі відповідаємо. Ще маємо підтримувати їхніх батьків, насамперед, психологічно. І якщо допомога до допомоги, турбота до турботи, бажання до бажання, – тільки так можна змінювати життя людей з інвалідністю на краще. Адже зроблене добро не пропаде, а піде на користь».

Директор Центру Олена Сущенко розповіла, що у їхньому закладі використовуються традиційні та постійно впроваджуються новітні корекційно-розвиваючі методики. А успішний досвід сумських педагогів вивчається і переймається іншими подібними закладами України. Серед сучасних можливостей реабілітаційних технологій велика увага надається арт-терапії, яка дає можливість розвинути здібності дітей в трудовому, образотворчому, музичному напрямках. Нинішній 2018 рік став роком впроваджень багатьох інноваційних проектів, які з ентузіазмом підтримали батьки та вихованці Центру.

У той же час, у закладу є чимало нагальних потреб. Потрібна реконструкція приміщень і облаштування харчоблоку, придбання реабілітаційного обладнання, комп’ютерної техніки, інтерактивної підлоги, сучасного мікроавтобусу тощо. А ще роками чекають ремонту дороги, бо дуже важко долати хоч і невелику, але для людей з інвалідністю, важку дистанцію, із ямами та перепонами, особливо коли це колясочники.  Колектив Центру, вихованці та їх батьки сподівається на розуміння і допомогу, зокрема депутатів обласної ради.

 Центр сьогодні це:

  • 110 місць стаціонарного перебування дітей з вадами розвитку.
  • 50 дітей з інвалідністю, які знаходяться на соціальному патронаті.
  • Відділення тимчасового, денного та цілодобового перебування.
  • 5-разове безкоштовне харчування (для дітей з інвалідністю з цілодобовим перебуванням).
  • Виїзна мультидисциплінарна бригада, яка оглядає дітей у містах і районах області.
  • Творчий колектив, у якому злагоджено працюють 32 педагогічних та 52 медичних працівники.
  • Традиційне проведення обласних мистецьких фестивалів для дітей з обмеженими можливостями “Розмай” та “Веселка”.
  • Атмосфера щирої турботи, милосердя, оптимізму.

     Фахівці психолого-педагогічного напрямку здійснюють: педагогічну діагностику, корекційно-педагогічну роботу, розвиток пізнавальної сфери, кругозору, естетичного смаку, формування активної життєвої позиції. Вся виховна, розвиваюча та корекційна робота направлені на розвиток моторної, сенсорної, пізнавальної діяльності.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: