метизная компания

Андрій Кисіль: «Творчість народжується у родині»

Суспільство | 09:21, 5.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Наприкінці жовтня  позашкільна освіта України відзначила своє 100-річчя. Протягом 29, 30, 31 жовтня і 1 листопада в області тривав форум  «Позашкільна освіта Сумщини: сучасні практики, першочергові завдання». На нього з’їхалися не лише освітяни нашої області, але й представники  позашкільної освіти з усієї держави.

Чому саме у нас було вирішено відзначити 100-літній ювілей? Усе просто – Сумська область є лідером позашкільної освіти в Україні. Саме на Сумщині – найбільше число дітей і молоді, а це більше 60 тисяч, охоплено різноманітними видами науково-творчої роботи. Щороку втілюються нові цікаві та масштабні проекти, які знаходять допомогу та підтримку і у влади, і у соціально відповідального бізнесу. Це – заслуга Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (далі – ОЦПО та РТМ), організації, яка об’єднує всі розвиваючі центри, гуртки, дитячі клуби тощо. Чотири насичених дні форуму вразили усіх без винятку. Висновок очевидний: досвід позашкілля Сумщини потрібно демонструвати і впроваджувати в усій країні.

«Неталановитих дітей взагалі немає!»

Родзинками свята стали презентації спільних проектів, серед яких проект, ініційований депутатом обласної ради Андрієм Кисілем, – «Творчість народжується у родині!».

Директор ОЦПО та РТМ Лариса Тихенко акцентувала увагу:

«Ми зараз працюємо не лише з дитиною, а в першу чергу – з її родиною. Спільно міркуємо, що цікавить дитину, до чого в неї є хист. Обираємо гуртки, заняття, на яких дитина буде пізнавати світ, рости як громадянин, отримувати практичні знання, які можуть підготувати її також і до вибору професії. Головна мета – дійти до кожного, зацікавити всіх. Неталановитих дітей взагалі немає! Талант потрібно побачити і розвивати. Для цього є дружня праця нашого натхненного колективу і відповідальних друзів позашкілля, серед яких Андрій Юрійович Кисіль». 

“Підтримати освіту і зокрема позашкілля – наш святий обовязок, – стверджує Андрій Кисіль. – Чому саме турбота про позашкільні заходи? Бо їхня діяльність максимально здійснює соціальний запит на виховання гармонійної і всебічно розвиненої особистості. Виховання дітей і молоді, які можуть по-сучасному мислити, творчо генерувати ідеї, швидко приймати рішення та якісно і оперативно їх виконувати. Приємно, що саме позашкілля Сумщині в числі перших і кращих по охопленню своєю роботою дітей. Зважимо на те, що це ж не обов’язкова освіта, а вибір. Знайомлячись з роботою ОЦПО та РТМ, його директором Ларисою Володимирівною Тихенко, членами колективу, переконався, що тут, у середовищі «дорослий-дитина» панує педагогіка співпраці. А наш проект «Творчість народжується в родині» – об’єднує сили і почуття батьків, вчителів, дітей, які спрямовані на виховання еліти нації”

«Я невимовно гордий, що в нас є такий заклад»

Повноцінна, різноманітна мережа закладів позашкільної освіти Сумщини постійно доводить: вона дійсно важлива складова у розвитку дитини. Працює на вимоги сучасного суспільства. Часто почувається, як на передовій, бо ж виховує найрозумніших і найталановитіших. Прокладає юним дорогу до самореалізації, відкриває й підтримує обдарування, сприяє дитячим інтересам та прагненням.

“Я вже знайомий з роботою багатьох позашкільних закладів, – розповідає Андрій Кисіль. – Дивує і захоплює їх сутність і призначення. Те, що саме позашкілля Сумщини є дуже сильною ланкою виховання, займає лідируючі позиції в державі. А виявляється, що таких закладів, як Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю взагалі не існувало в країні до 1997 року. Таку форму роботи особисто придумала і впровадила Лариса Тихенко. Склала програму-проект, залучила в число союзників тодішніх керівників освіти області. І… пішли на «штурм» Києва. Там спочатку на програмі-проекті високопосадовці Міністерства освіти ставили резолюції типу «утопія», «нежиттєва фантазія» та інше. Та наполегливість, переконливість, віра Лариси Володимирівни перемогли. Як бачимо, на добру долю позашкілля, наших дітей, молоді. Я невимовно гордий, що в нас є такий заклад – Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю – перший і найкращий в Україні”

 

З того часу і донині, Лариса Володимирівна Тихенко очолює колектив. Професійний, прекрасний колектив, де трудяться самовіддано, по-сучасному. Досвід центру постійно вивчається і пропагується на державному рівні. Тут працюють над створенням такого освітнього середовища, де б кожен учень почувався насамперед патріотом, представником української нації.

Територія успіху і перемог

“Як депутат обласної ради, як небайдужа людина, вважаю: позашкіллю потрібно ще більше уваги, ще більше турботи, ще більше розуміння – від влади, обласної ради, депутатів усіх рівнів, – говорить Андрій Кисіль. – Адже йдеться про дітей, а значить про сьогоднішнє і майбутнє України. Маємо цінувати і пишатися, що позашкільники створюють новаторський дух, стратегію пошуків. Знаю: вони гордо іменують свою яскраву і талановиту країну – територією успіху і перемог. Нехай завжди буде так!”

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: