Реклама
Керама Хит

Археологічна сенсація на Сумщині: Путивлю набагато більше років, ніж вважали до цього

Події, Суспільство | 14:30, 3.07.2017
 Поділитися

Поділитися в

У червні 2017 р. розпочалися дослідження Ширяєвського городища скіфського часу, що розташовано на мальовничому мису правого берега Сейму біля с. Ширяєве Путивльського району Сумської області.

Починаючи з 2012 року на території Посейм′я спільними зусиллями Державного історико-культурного заповідника у місті Путивль та Інституту археології Національної академії наук України проводилися систематичні розвідки на укріплених поселеннях скіфського регіону. Було обстежено та складено топографічні плани близько 20-ти городищ раннього залізного віку.

Під час досліджень виявлено залишки двох різночасових житлових споруд , що відносились до різних часових горизонтів. Фактично вперше було знайдено матеріали, що свідчать про існування городищ Путивльського Посейм′я в пізньоскіфський час.

Характерною особливістю є знахідка великої кількості кварциту, виходи якого розташовані на відстані понад 10 кілометрів від укріплення.

На жаль, не всі громадяни поважають нашу культурну спадщину та не задумуються про те, що ми передамо нашим нащадкам. Різночасові пам′ятки Посейм′я постійно грабуються злочинцями з металодетекторами. Не винятком є і Ширяєвське городище, на території якого зафіксовано грабіжницькі ями. Співробітникам правоохоронних органів та місцевому населенню необхідно приділяти більше уваги захисту нашого культурного спадку.

Роботи тривають, на дослідників чекають більш давні шари, пов′язані з виникненням городища в VI-V ст. до н.е.

Джерело: iananu.org.ua

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: