метизная компания

БЕЗПЕКА ІГРАШОК – ТУРБОТА БАТЬКІВ

Суспільство | 17:12, 21.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Не за горами новорічні свята. Попит на дитячі іграшки сягне свого річного максимуму. Бажання кожного з батьків придбати для своєї дитини щось цікаве, надійне, пам’ятне… Одним словом – найкраще! Безумовно, така гра чи іграшка має бути безпечною. На що ж в першу чергу необхідно звернути увагу при купівлі?

Постановою КМУ затверджено Технічний регламент безпечності іграшок, який є обов’язковим до застосування з 20 лютого 2014 року. З цього моменту втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 року № 901 «Про затвердження Технічного регламенту безпеки іграшок»

Метою нормотворення є приведення діючого Технічного регламенту безпеки іграшок у відповідність із директивою Європейського Парламенту та Ради №2009/48/ЄС від 18 червня 2009 року про безпеку іграшок.

«Технічним регламентом…» визначаються вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України; обов’язки суб’єктів господарювання, які вводять іграшки в обіг на території України; описані відповідні дії щодо підтвердження безпеки іграшок.

Іграшки можуть бути введені в обіг тільки в разі їх відповідності вимогам щодо безпечності, установленим Технічним регламентом та санітарним нормам.

Основні з них такі: хімічні речовини, що містяться в іграшках, не повинні становити загрозу безпеці та здоров’ю користувачів або інших осіб під час їх використання за призначенням за умови передбачуваної поведінки користувачів.

Іграшки не повинні містити алергенні ароматичні речовини.

На етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок (або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки) повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню.

Іграшки, що введені в обіг, повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання.

У разі, коли це необхідно для безпечного використання, попередження повинно містити інформацію про відповідні обмеження.

Виробник повинен наносити чітко видимі, розбірливі, зрозумілі та точні попередження на іграшці, прикріпленій до неї етикетці (ярлику) або пакуванні та у разі потреби в інструкції, що додається до іграшки.

Попередження, у яких зазначається мінімальний та максимальний вік користувачів розміщуються на пакуванні або в інший спосіб, що забезпечує чітку видимість для споживача перед придбанням іграшки.

Як же правильно обрати іграшку:

Якість – це перше, на що потрібно звертати увагу при купівлі іграшки. Кожна іграшка повинна супроводжуватись «пакетом документів»: декларацією про відповідність, сертифікатом відповідності, посвідченням про якість, висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Зовнішньому вигляду, запаху, тактильним відчуттям, звукам, що видає іграшка, повинна бути приділена Ваша прискіплива увага. Фарба має бути надзвичайно стійка. Занадто яскраве забарвлення негативно впливає на зір і нервово-психічний стан дитини. Іграшка не повинна різко пахнути пластиком чи гумою. Якщо запах викликає насторожу – краще відмовитися від її придбання!

Обов’язково слід перевірити іграшку на міцність: ретельно оглянути надійність всіх кріплень і з’єднань. Також важливою вимогою до м’яких іграшок є здатність витримувати прання і безпечність наповнювача. Тож, звертайте увагу на інформацію щодо цього на маркуванні.

Дуже важливо, щоб іграшка не мала гострих кутів, вузьких щілин і отворів, куди можна засунути пальці. Маленька дитина може проковтнути дрібні деталі, тому важливо дотримуватись рекомендацій виробника щодо вікової призначеності іграшок.

Іграшка не повинна шкодити барабанній перетинці дитини. Безпечна шумова межа для іграшки – 85 децибел.

Вага іграшки для дітей до 7 років не повинна перебільшувати 400 грамів.

Стаття не вміщує всіх порад, які хотілося б надати споживачам. Головним гаслом залишається: «Не економте на дітях!» Якщо той, хто ввів іграшку в обіг на ринок України вжив заходів щодо дотримання законних вимог безпечності іграшок і отримав всі необхідні документи, іграшка, яку він реалізує, хоч і буде дорожчою, але обов’язково буде безпечнішою, ніж та, яка не має взагалі ніяких документів.

Будьте завжди свідомі у виборі іграшки для своєї дитини.

З прийдешніми Новорічними святами!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: