метизная компания

“Бій за землю” на Воскресенській: конфліктне будівництво у центрі Сум

ЖКГ, Події, Суспільство | 09:12, 30.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Другий день поспіль  до паркану напроти Спасо-Преображенського собору у центрі Сум приїздять поліціянти. За даними відділу комунікацій ГУ Нацполіції в Сумській області, об 11.30 до чергової частини поліції надійшло повідомлення від сумчанина про проведення, на його думку, незаконних будівельних робіт за адресою вулиця Воскресенська, 12/1.

На місце подій спочатку прибули патрульні, а потім і слідчо-оперативна група поліції. За словами Володимира Кузьменка, спеціаліста відділу комунікацій ГУНП, слідча зібрала матеріали, які долучить до вже відкритого кримінального провадження.

Так, за інформацією прес-секретаря прокурора Сумської області Наталі Науменко, слідство стосовно цього будівництва розпочате ще у 2017 році. Розслідування триває за двома статтями: 356 (самовправство) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. 15 листопада цього року у рамках слідства направлений запит до Держгеокадастру про необхідність перевірки, чи не виходить будівництво за межі земельної ділянки, яку забудовнику надала міська рада, – повідомила Н. Науменко. За її словами, відповідь від Держгеокадастру очікується до 15 грудня.

Чому саме викликав поліцію,  спитали у заявника – сумчанина Володимира Шкірі.

“Я викликав поліцію ще вчора, моє звернення було проігноровано, тож довелося ще сьогодні. Я вважаю будівництво в історичній частині міста незаконним. Ця територія охороняється законом. А поліцію викликав, коли побачив, що бульдозери вже підривають сусідню будівлю”, – розповів Володимир Шкіря, мешканець сусіднього із котлованом будинку.

А ось що повідомив журналісту представник забудовника – адвокат Юрій Ломака.

«Будівництво здійснюються на земельній ділянці, яка з 2005 році перебуває в оренді ТОВ «Адамант-Суми», а підставою для проведення такого будівництва є дозвіл на виконання будівельних робіт. Видачі цього дозволу передувало отримання технічних умов для розроблення проекту будівництва, обговорення об’єкту будівництва на містобудівних радах, затвердження ескізного проекту    розроблення та затвердження робочого проекту з будівництва, проведення археологічних досліджень на місці будівництва, отримання позитивного експертного висновку комплексної державної експертизи. На всі ці дії пішло три роки.

Дозвіл на виконання будівельних робіт зареєстрований в єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт.

Ініціатором всіх претензій до здійснення будівництва є громадянин Шкіря. Він стверджує, що проживає в квартирі, яка розташована в будинку, що межує з будівництвом. В 2007 році в цій квартирі, в опорній стіні будинку, яка виходить на будівельний майданчик, самовільно, без отримання дозвільних документів та всупереч заборони зі сторони управління архітектури та містобудування, з порушенням несучої конструкції будинку, зроблено віконний проріз та влаштовано вікно.

При цьому, в цій опорній стіні будинку відсутні інші вікна. Влаштування такого вікна зроблено навмисно для того, щоб чинити тиск на забудовника, посилаючись на близькість забудови до такого вікна. Такий тиск, на мою думку, має одну єдину мету – отримання грошей з забудовника за припинення написання скарг. За наявною у мене інформацією та підтвердженою показами свідків, Шкіря вже висував вимогу про сплату йому коштів, але отримав відмову. Після цього поліцією відкрито кримінальне провадження за самоуправство. Фактично, в даний час Шкіря своїми діями перешкоджає будівництву та законній господарській діяльності забудовника, не маючи для цього жодних правових підстав. Він сам документує своє незаконне переслідування забудовника. Якщо він вважає, що його права порушені у зв’язку з такою забудовою, то він може звернутись до суду з позовом, але він цього не робить, бо у нього відсутні докази порушення його прав».

Sumy Today

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: