Реклама
jurotat

Чим більше болю, тим менше життя: у Сумах презентували благодійну виставу «Оскар і Рожева пані»

 Поделиться

Поделиться в

Вчора до Сум завітав арт-проект «Оскар і Рожева пані» — це театральна постановка, яка знайомить глядача зі страшними, проте реальними сторонами нашого життя.  В основі сюжету — історія 10-річного Оскара, який має невиліковну хворобу.

Проект є благодійним. Він покликаний дати поштовх громадськості до реального усвідомлення гострих проблем дітей, які мають невиліковні хвороби та потребують паліативної допомоги. Вона дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання. Це стосується не тільки дітей з онкологічними захворюваннями, які щорічно помирають в Україні, а це близько 500 осіб, але й тих діток, які мають вроджені або набуті важкі вади.

«Когда уже все испробовано, когда терапия не действует на организм, тогда и начинается период паллиатива. В этот момент родители испытывают усталость от того, что много всего сделано, ты понимаешь, что скоро все будет по-другому, не так, как сейчас. Нам очень важна благотворительная помощь, потому что родителям очень тяжело искать ее самостоятельно, приходится уходить с работы и быть рядом с ребенком. Нужна и психологическая помощь ну и просто поддержка», — говорить керівниця громадської організації «Батьки онкохворих дітей» Оксана Смольнікова.

За її словами, більшість таких паліативних дітей в Україні пожиттєво перебувають вдома або проживають в дитячих будинках-інтернатах. Такі діти не отримують достатньої соціалізації, є ізольованими від суспільства та помирають у реанімаціях.

«У нас є паліативне відділення для дорослих, а з дитячими дійсно є зараз проблема в області. Вона є по всій Україні така проблема. 3 місяці тому ми надавали пропозицію у Міністерство, у Сумській області є будинок дитини, 20 дітей потребують паліативної допомоги. Ми стараємось всі сили зосередити у цьому напрямку», — говорить заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Надія Лисенко.

На думку одного з авторів проекту, а також виконавиці головної ролі Ірми Вітовської, проблему важко зрушити з місця ще й тому, що самі люди бояться про неї говорити:

«Ці діти і батьки не живуть на островах, вони є у соціумі. Дуже часто батьки бояться сказати, ми дуже ізольовані, ми дуже боїмося, у нас до сих пір є тягар, що інвалід — це гріх. Жалість не потрібна, потрібна допомога. Якщо ви хочете допомогти, то це можна робити адресно, коли людина може віддати частину своїх грошей добровільно. Якщо ви знаєте родину, де є така дитинка, вам не треба шукати когось, можна просто віддати кошти цій родині.»

Акторка розповіла: ідея проекту «Оскар і Рожева пані» існувала ще з 2012 року. Це не просто вистава, це скоріше онлайн-театр.

«Його мета не скільки благодійна, а більше освітня, щоб просвітити населення, що таке паліативна допомога, — говорить Ірма Вітовська. — Ми зібрали близько 1 млн 200 тисяч грн. Ці кошти були розподілені по різних містах України, у яких ми були з виставою. Я думаю, що це той приклад, коли театр як дотаційне мистецтво може показати, що якщо проект вдалий з художньої точки зору, то можна досягти багатьох задумів».

Вистава тривала понад 2 години. До початку постановки, а також після бажаючі мали змогу пожертвувати гроші на допомогу паліативно хворим дітям. Як нам повідомили організатори ГО «Клуб Шанс» та ГО «Джерело Життя», всього за вечір вдалось зібрати 5448 грн.

Зібрані кошти будуть передані у ГО “Батьки онкохворих дітей”. За них будуть закуплені необхідні для онкогематологічного відділення Сумської обласної дитячої лікарні медикаменти та витратні матеріали.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: