СумБуд
СумБуд

Чи доступна “муніципальна няня” для сумчан?

 Поділитися

Поділитися в

“Муніципальна няня” – це урядовий проект з підтримки молодих батьків, який запрацював з 1 січня 2019 року. У його рамках держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3 років. Сума відшкодування рівна розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, станом на сьогодні це 1626 гривень на місяць. У Міністерстві соцполітики наголошують, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків. Станом на 5 березня у Сумах за оформленням додаткової грошової допомоги на відшкодування послуги “муніципальна няня” звернулась одна родина.

У  департаменті соцзахисту населення наразі перебуває на обліку 7630 сумських сімей, які отримують допомогу з догляду за дітьми, на ці цілі державним бюджетом передбачено 9,1 мільйонів гривень, а також передбачено кошти у розмірі 834,6 тисяч гривень для компенсації послуги “муніципальна няня”.

За словами Тетяни Масік, директора департаменту соціального захисту населення, отримувачами послуги можуть стати батьки, усиновлювачі, опікуни, які доглядають за дітьми до трьох років, крім батьків-вихователів сімейного типу, прийомних батьків, які отримують державне забезпечення.

Жодних зобов’язань виходити із декретної відпуски через “муніципальну няню” немає. У відомстві наголошують, що на компенсацію за послугу можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці.

Де шукати “муніципальну няню”?

Згідно з постановою Кабміну, батьки самі шукають і обирають фахівця. Єдина обов’язкова умова для компенсації від держави – це офіційне працевлаштування доглядальниці. Органи соцзахисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню. Вона має бути або ФОПом, або юридичною особою(крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти) та укласти договір про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років.

Про обов’язкову наявність педагогічної освіти для муніципальної няні у Порядку “Відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”” від 30 січня 2019 № 68 не вказано.

До речі, у Сумах немає жодної агенції, куди б можна було звернутися аби найняти няню.

Як оформити?

Для оформлення державної допомоги батькам потрібно звернутись у відділ соцзахисту за місцем проживання. З собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код одного з батьків, свідоцтво про народження дитини, а також копію офіційно укладеного з нянею договору. Крім того, потрібно написати заяву на отримання компенсації і надати документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку тощо).

Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Крім того, щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. В уряді обіцяють, що це можна буде зробити в управлінні соцзахисту або електронною поштою. Рішення про нарахування компенсації ухвалюють місцеві органи соцзахисту протягом 10 днів від дати подання документів.

Скільки коштує найняти няню?

Шляхом моніторингу сайтів, журналісти “The Sumy Post” дізналися, що “найбюджетніша” послуга досгляду за дітьми коштує від 30 до 50 гривень за годину. Тобто, якщо няня працює 5 днів по 8 годин на тиждень, мінімальна оплата її послуг становитиме 1 200 гривень. Це ціна послуг няні за тиждень. У місяць же родина сплачуватиме 4 800 гривень.

Який податок сплачує “муніципальна няня”?

Зареєструвавшись підприємцем третьої групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок у розмірі 5% від доходу і ЄСВ — 918,06 гривень.

Тобто, якщо няня обслуговує одну родину і має заробіток 10 000 гривень, вона сплатить 1418, 06 гривень податку.

У випадку, коли договір укладено з членом родини (як це радять на багатьох сайтах), наприклад  з бабусею. У середньому, податок становитиме 1 126,71 гривень (5% від мінімальної заробітної плати – 4173 гривень + ЄСВ). Але тут все залежить від того, який дохід буде вказано.

Коли вигідно бути “муніципальною нянею”?

Якщо Вам не вистачає страхового стажу аби вийти на пенсію, або ви хочете отримувати субсидію, варто замислитися над кар’єрою “муніципальної няні”.

Адже компенсація податків за послуги няні за державною програмою “муніципальна няня” дозволить забезпечити пенсією особи, яка працює нянею, а також надасть їй право на отримання субсидії. Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності страхового стажу настане в 60 років, але якщо жінка має всього 25 років стажу, цей урядовий проект дає змогу за 5 років інвестувати в свій страховий стаж, офіційно отримуючи заробітну плату і вийти на пенсію не в 63, а в 60 років.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: