Реклама
Керама Хит

Депозитні вклади: як обрати вигідний та надійний варіант

Суспільство | 09:37, 31.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Вклади у гривні або іноземній валюті залишаються одними із найбільш затребуваних  фінансових інструментів. Депозити допомагають у вирішенні багатьох завдань: забезпечення захисту вільних коштів, можливість отримання фіксованого прибутку без зусиль, є ефективним засобом, що дозволяє знизити рівень знецінювання коштів внаслідок інфляції чи курсових коливань. Як правильно обирати вид вкладу? За якими критеріями оцінювати надійність комерційного банку та чи варто довіряти занадто вигідним умовам?

Як обрати вид вкладу, який підходить саме вам

Банки пропонують різноманітні варіанти депозитів. Насамперед розрізняють строкові та безстрокові вклади. Згідно з умовами сорокового вкладу гроші розміщуються на певний визначений період. Також можна обрати безстроковий вклад, за яким повернення коштів здійснюватиметься за вашую вимогою. Термін – не єдина умова, на яку необхідно звернути увагу при виборі депозиту. Варто дізнатися подробиці щодо наступного:

  • річна процентна ставка, яку пропонує банк. Якщо ставки по депозитам набагато більші за середньоринкові, безпечніше відмовитися від послуг цієї фінансової установи, адже існують великі сумніви стосовно її фінансовій стійкості та надійності;
  • строк вкладу, чи є можливість налаштування його автоматичної пролонгації;
  • чи передбачена виплата відсотків щомісячно або у кінці строку дії депозитного договору;
  • чи існує можливість поповнення вкладу, чи можна знімати частину коштів без втрати нарахованих відсотків;
  • чи передбачена можливість та які умови дострокового розривання договору;
  • надійність обраної фінансової установи.

Характеристики надійного банку

Однією із найважливіших умов при виборі депозитного вкладу є фінансова стійкість банку, якому ви плануєте довірити свої заощадження. У нагоді стануть відкриті звітні дані банків, а також дані незалежних порталів Мінфін чи Форіншурер, які проводять власний ретельний моніторинг надійності банків.

Показники, що свідчать про безпечність укладання депозитних договорів з Альфа-Банк Україна:

  • участь у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Цей критерій є обов’язковим. ФГВФО забезпечує повернення депозитів та відсотків у сумі до 200 тис. грн;
  • надійність, що визнана незалежними експертами. За даними порталу Мінфін та Форіншурер Альфа-Банк Україна займає четверте місце у рейтингу банків України за депозитами для фізичних осіб.
  • захищеність вкладів. Усі вклади – застраховані;
  • виважені процентні ставки.

Оформити депозитний вклад легко та швидко

Зазвичай уся процедура триває не довше 30 хвилин. Для оформлення необхідно надати тільки паспорт та ідентифікаційний код. Радимо спланувати візит у відділення обраного банку заздалегідь, ознайомившись із пропонованими варіантами депозитів. Альфа-Банк Україна надає зручну опцію попереднього розрахунку вкладу за допомогою депозитного калькулятора на сторінці alfabank.ua/private-persons/deposits.  У відповідному полі вкажіть необхідну вам суму депозиту та оберіть умови, які найбільше підходять.

На сайті Альфа-Банку Україна також функціонує зручний онлайн-сервіс My Alfa-Bank, що надає клієнтам банку можливість відкривати вигідні вклади та керувати коштами з дому.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: