Реклама
Керама Хит

Дерев’яна вагонка — найзатишніший оздоблювальний матеріал

Суспільство | 11:39, 29.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Що може бути більш затишним за приміщення, обшите деревом? Екологічно чистий природний матеріал створює неповторну атмосферу. Його часто використовують для оздоблення лоджій і балконів: там, окрім естетичної функції, він ще й утеплює приміщення. Вагонку можна залакувати, пофарбувати або ж просто ретельно відшліфувати.

Величезний вибір цього та інших оздоблювальних матеріалів, усієї необхідної для ремонту фурнітури та лаків можна знайти на сайті магазину «Леруа Мерлен» за посиланням https://www.leroymerlin.ua/f/Dereviana_vagonka.0ed564bd-40e0-4d65-a684-af1dc664c09c. Низькі ціни, зручна система фільтрів і пошуку, вигідна доставка роблять купівлю швидкою та приємною. Тут також можна придбати меблі та домашнє приладдя.

Обираємо вагонку

До переваг цього матеріалу належать:

  • високі звуко- та теплоізоляційні характеристики;
  • легкість обробки та ремонту (можна робити навіть власноруч);
  • невеликий коефіцієнт температурного розширення.

Останнім часом такі багатошарові оздоблювальні матеріали поступово витісняють традиційну штукатурку, адже їхні характеристики за більшістю параметрів значно кращі. Облицювання можна робити за допомогою безлічі штучних матеріалів, проте натуральна деревина залишається позачасовою класикою.

Вагонка — це тоненькі обрізні дошки (завтовшки 7–20 мм) зі стесаними поверхнями, призначені для обшивання різноманітних поверхонь. Завширшки ці планки можуть бути 90–150 мм. Раніше залізничні вагони обшивали такими дошками, тому вони й отримали цю назву.

На кожній дошці є ламель і гребінь.Тому вагонкою іноді називають панелі, які мають ламелі та пази. Як сировина для дерев’яної вагонки переважно використовується дуб, сосна, вільха чи липа — місцеві сорти деревини.

Особливості монтажу

Перевагами такого матеріалу є також його розміри та вага. Завдяки цьому монтувати вагонку можна навіть самому, не створюючи додаткових конструкцій, адже стіни не перевантажуються. Вагонка заходить одна в одну на 5–8 мм. Такий спосіб з’єднання панелей дає змогу збирати обшивку, у якій немає щілин на площині, і вони не з’являються навіть у разі температурних перепадів і зміни вологості. Завдяки його унікальним якостям такий спосіб обшивання використовують не лише для утеплення та оздоблення житлових приміщень, а й для лазень і фасадів (застосовують спеціальну ґрунтовку та лак).

Крім того, можна використати переваги незвичайного монтажу. Вільне кріплення дерев’яних ламелей робиться за допомогою звичайних металевих кляймерів, які лише притискають нижню полицю замка до основи. Унаслідок цього елементи обшивки можуть безперешкодно розширюватися в довжину. Правильне облицювання поверхні дає змогу уникнути тріщин або щілин, зайвих підйомів типу «будиночка» та інших деформацій. Наявність таких дефектів свідчить про неякісну роботу. Поверхня залишається абсолютно чистою через те, що кляймери перекриваються кожною наступною панеллю.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: