СумБуд
СумБуд

Держпродспоживслужба нагадує сумчанам про заборону тютюнопаління у громадських місцях і зовнішню рекламу пива

Суспільство | 12:39, 26.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах і області в цілому є досить багато зовнішньої реклами пива, окрім цього мешканці не соромляться палити у громадських місцях – на дитячих майданчиках, зупинках громадського транспорту, зелених зонах і місцях відпочинку та харчування, тому Держпродспоживслужба вкотре нагадує про те, що такі дії караються на законодавчому рівні

«До Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області звернулась споживачка, мешканка м. Суми, зі скаргою на один із закладів ресторанного господарства, який систематично порушує норми антитютюнового законодавства, у приміщені закладу відвідувачі палять кальян,   що призводить до потрапляння тютюнового диму до її помешкання та визиває алергічні прояви  у мешканців будинку», – поділився з нами начальник управління захисту споживачів Держпродспоживслужби Володимир Єщенко.

Зазначає він також і те, що така скарга не є одноразовою – подібні у ДПСС надходять регулярно, оскільки місць, де порушують закон, ймовірно, і порахувати буде складно.

Звісно, фахівці реагують на звернення – і як наслідок заклади очікують перевірки. Зокрема, по цьому випадку факти викладені у зверненні сумчанки підтвердились.

Фахівці управління провели контрольну закупку кальяну та кави, працівники закладу приготували та подали споживачам відповідне замовлення, що є порушенням прав споживачів, які відвідували заклад та Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Тепер за встановлене порушення заклад має сплатити штраф до 10 тисяч гривень.

«Разом з цим існує велика кількість зовнішньої реклами, що відкритим текстом пропонує нам пиво – літні майданчики у закладах харчування, бігборди, сітілайти, шатри, вітрини, вікна, фасади магазинів – скрізь ми спостерігаємо пропаганду алкоголю, а разом з нами спостерігають і маленькі діти, підлітки, які легко піддаються впливу. Тому, звісно, ми активно з цим боремось, особливо у літній період», – зазначив Володимир Єщенко.

Саме з цією метою на адресу найбільших виробників пива в Україні направлені листи з вимогою щодо необхідності зміни дизайну та обладнання літніх майданчиків. На адресу голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів Сумської області направлені листи про необхідність посилення контролю щодо порядку розміщення літніх майданчиків.
А суб’єктів господарювання, у діяльності яких були встановлені ознаки порушення законодавства про рекламу в частині розміщення зовнішньої реклами алкогольних напоїв, вже притягнуто до відповідальності та зобов’язано усунути порушення.

Нагадаємо, з 1 липня 2015 року пиво вважається алкогольним напоєм і згідно статті 22 Закону України «Про рекламу» – реклама пива, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускається пиво, забороняється засобами зовнішньої реклами, тоді як палити у закладах ресторанного господарства заборонили ще у 2005 році.

Саме тому сумчан закликають звертатись зі скаргами у Держпродспоживслужбу у разі виявлення зазначених вище правопорушень:

  • надіслати скаргу на електронну адресу Держпродспоживслужби в Сумській області – [email protected];
  • надіслати  скаргу поштою на адресу: вул. Гамалія, 25, м. Суми.

У тексті скарги необхідно вказати юридичну особу, юридичну та фактичну адресу суб’єкта господарювання.   Ця інформація є у фіскальному чеку й у книзі скарг та пропозицій, що міститься у куточку споживача закладу та має бути надана на вимогу клієнтів.

Або звертатися на гарячу лінію: (0542) 779-046.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: