СумБуд
СумБуд

Директора підприємства Сумської виправної колонії визнали винним

Суд, Суспільство | 10:30, 23.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

22 березня 2018 року судом громадянина П. визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік, – повідомляє прес-служба Зарічного районного суду м. Суми.

Згідно протоколу, 30 грудня 2017 року близько 03 години 30 хвилин громадянин П. по вул. Г.Кондратьєва в м. Суми, керував транспортним засобом – автомобілем СHEVROLE AVEO, з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Від проходження огляду на визначення стану сп’яніння на місці та в закладі охорони здоров’я відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України та скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130  КУпАП.

В судове засідання правопорушник з’явився, але провину не визнав та вважав, що в його діях відсутній склад адмінправопорушення так як за кермом був  не він особисто, а його товариш, що також перебував у автомобілі.

Але до такої позиції громадянина П. та наданих ним пояснень суд відноситься критично та вважає обраним способом захисту з метою уникнення відповідальності. На думку суду, в матеріалах справи наявні достатні докази керування саме громадянином П. автомобілем в момент його зупинки працівниками поліції. Наприклад, з наданого відеозапису вбачається, що саме правопорушник при наближенні до нього працівників поліції виходить з місця водія і в подальшому жодним чином не повідомив патрульних про те, що саме його товариш керував транспортним засобом. Окрім того є сумнівною швидка зміна місцеположення в автомобілі СHEVROLE AVEO (на передньому ряду сидінь), з огляду на зовнішні ознаки громадянина П. (зокрема, з огляду на його зріст та статуру).

Також наведені стороною захисту обставини, щодо невідповідностей зазначених в окремих матеріалах справи номерів приладу «Драгер», неточностей в часі проведення певних процесуальних дій, неузгодженості причин зупинки автомобіля, безпідставного вилучення у нього посвідчення водія тощо, суд не вважає такими, що виключають в його діях склад адміністративного правопорушення з огляду на наступне.

Невідповідність номерів приладу, зазначених в окремих документах, суд міг би врахувати як суттєву обставину при вирішенні справи у випадку його застосування та проходження за його допомогою медичного огляду, що в подальшому вплинуло б на оцінку тесту на алкоголь. Але оскільки особа відмовилася від проходження медичного огляду, то немає для вирішення справи жодного значення який саме це мав би бути номер приладу, враховуючи, що жоден з зазначених так і не був використаний, як і не був використаний як доказ можливий результат тесту.

Наявність інших зазначених захистом можливих порушень працівників поліції, суд не вважає такими, що виключають в діях громадянина П. складу інкримінованого правопорушення, оскільки вони не спростовують наведених висновків суду та не спростовують його дій з приводу відмови від проходження медичного огляду. Наведені захистом дії, за наявності для цього підстав, можуть бути предметом окремого оскарження у встановленому законом порядку.

Відтак, жодних обставин, які б виключали в діях водія П. склад інкримінованого правопорушення, або спростовували наведені висновки, суду не наведено.

При визначенні виду та міри стягнення суд врахував характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.

Суддя – Сибільов О.В.

Пошук в ЄДРСР судових рішень можна здійснити за номером 591/45/18.

Постанова не набрала законної сили та може бути оскаржена в апеляціному порядку.

Інформаційно: Крім того, цей громадянин є також підозрюваним у скоєнні ДТП, що сталася 09 лютого 2018 року по вулиці Роменській у м. Суми. 11 лютого 2018 року слідчим суддею обрано йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням розміру застави в сумі 140 960 гривень.

Відеосюжет на телеканалі UA:Суми за посиланням: http://tv.sumy.ua/yizdyv-u-netverezomu-stani-vladyslava-pavlyka-vyznaly-vynnym/.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: