СумБуд

Дістатись до медзакладу, або знущання над хворими

 Поділитися

Поділитися в

Чому міська і обласна влада не можуть домовитися навіть у найпростішому

Багато сумчан та жителів області звернули увагу на невеличкий фільм, який активно  розповсюджується у соціальних мережах.  Відео присвячене проблемі відсутності  автомобільної дороги між обласними лікарнями для дітей та дорослих на вул.Ковпака.  Нагадаємо, кілька відділень обласної клінічної лікарні  на це місце перенесли у минулому році, до цього тут вже працював обласний діагностичний центр.  Фактично вони знаходяться за 300 метрів від обласної дитячої лікарні, поруч з якою – кінцева зупинка громадського транспорту і розворотне кільце.

Між дитячою лікарнею і закладом для дорослих – лише пішохідний тротуарчик, дороги немає. Чи справді це така вже велика проблема, яку неможливо вирішити без  широкого громадського резонансу?  І чи цей клаптик дороги насправді такий вже необхідний, щоб заради нього знімати цілий фільм? Про це ми запитали у депутата Сумської  обласної ради Андрія Кисіля:

До мене з приводу цієї дороги неодноразово зверталися жителі області та медичні працівники. Справа в тому, що обласна лікарня фактично ізольована –  від вулиці Ковпака до неї веде асфальтова доріжка з тротуаром, але громадський транспорт туди не заїжджає, а їде до дитячої лікарні. Тобто хворі, які їдуть на прийом до лікаря, вимушені виходили з маршрутки на зупинці (яка, до речі, знаходиться не так вже й близько до обласної лікарні), і далі йти до медичного закладу пішки. Так, відстань там порівняно невелика. Але ж давайте подумаємо – хто, як правило, відвідує це місце?

Добре, коли мова йде про здорових людей, які хочуть, приміром, зробити флюорографію у діагностичному центрі (бо ж у місті її зробити не так просто). Або тих, кому для зцілення не вистачає передусім руху і прогулянок на свіжому повітрі.

А як щодо людей похилого віку, яким важко пересуватися? Тих, хто має травми або захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи? Інвалідів? Як вони мають добиратися до лікарні – особливо взимку, по обледенілому тротуару – і скільки часу це займе?

Так, звичайно, ті, у кого є власний транспорт, можуть доїхати до лікарні без проблем. Але вона ж, здається, призначена не тільки для власників автомобілів? Це лише уявити – людину направляють на консультацію або госпіталізацію з району. Вона добирається спочатку автобусом до райцентру, потім з райцентру до Сум, потім громадським транспортом до лікарні… і тут «на десерт» вимушена іще мандрувати пішки. Можливо, у поганому стані, можливо, з важкою сумкою… Мені здається, це просто знущання над хворими.

А дорога від обласної дитячої лікарні виправить ситуацію?

Звичайно! По ній можна буде пустити громадський транспорт, який наразі розвертається біля дитячої лікарні. Просто продовжити маршрут на кількасот метрів і зробити розворот біля обласної лікарні. Встановити там зупинку, нормальний туалет для водіїв (не питайте, як вони обходяться зараз).  І люди зможуть спокійно дістатися, і водіям буде зручніше, і інфраструктура міста стане ще на пів відсотку продуманішою і привабливішою.

Чому ж тоді це питання не вирішується?

А оце і є головна проблема – чому ніхто не може взяти на себе такий страшний тягар, як покласти жалюгідних 300 м асфальту і облаштувати зупинку. Міська влада, бачите, вважає, що якщо заклади ці обласні, то й під’їзд до них має облаштовувати область.  Обласне ж керівництво не вважає за потрібне вкладати кошти в інфраструктуру міста.  Тобто страждають жителі міста (яких до обласної лікарні звертається чимало), страждають жителі області, а там часом наші можновладці перекладають один на одного проблему, яку можна вирішити за лічені дні.  Десь там запускаються космічні кораблі, будуються адронні колайдери, клонуються живі організми – а у центрі Сумської області не можуть знайти крайнього, щоб збудувати крихітний клаптик дороги.  Краще нехай люди страждають ще 10, 20, 30 років.

Впевнений, що якби взимку, в погану погоду, наші керманичі пройшлися  по льоду від зупинки громадського транспорту до лікарні з тією ж швидкістю, з якою пересуваються старі люди, вони швидко знайшли б спільну мову і компромісне рішення.

А так я вже не знаю, як до них достукатися!  Стати на воротах лікарні і збирати по гривні на дорогу?  Замкнути обох в кабінеті і не випускати, доки не домовляться? Тому і вирішив зробити цей фільм, піднімати питання в ЗМІ – може, хоч тоді їм стане соромно перед своїми громадами?  Може, відщипнуть хоч якусь дещицю від тих коштів, які щороку витрачаються на вітер? І замість «ремонтів»  доріг і тротуарів за допомогою матеріалів, які вартують як злітна полоса аеродрому, а тримаються півроку, ми таки побачимо хоч одну реальну справу?

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: