Реклама
jurotat

Для покинутих новонароджених у Сумах планують зробити «Вікно життя»

 Поделиться

Поделиться в

«Вікно життя” – це місце, де жінка, яка потрапила у складну життєву ситуацію, може анонімно залишити новонароджену дитину. Спеціальний бокс мають встановити на базі міського клінічного пологового будинку Пресвятої Діви Марії. Нині по Україні таких «вікон» близько 15.

Для втілення проекту «Вікно життя», в пологовому будинку мають відремонтувати перший поверх акушерського відділення і обладнати “бейбі-бокс”.

« Після того, як жінка залишає дитину в боксі, спрацьовує сигналізація, на цей сигнал приходить акушерка і неонантолог. Дитину оглядають, якщо з нею все добре, забирають в дитяче відділення, повідомляють в соціальні служби та поліцію », –  пояснюють фахівці.

Однак, мати може передумати і впродовж двох місяців забрати своє немовля, яке їй без проблем повернуть. Відповідальності перед законом мати у такому випадку не нестиме.

Неодноразово в новинах кожен з нас чув, що на смітнику, у полі, під дверима будинку знайшли немовля — такі дії несуть за собою серйозну відповідність у рамках чинного законодавства. Тому аби уникнути у майбутньому таких аморальних вчинків, у Сумах планують у пологовому будинку, що по вулиці Троїцька, облаштувати «Вікно у життя» вже до кінця року.

Зазначимо, перше в Україні «Вікно життя» відкрили 9 років тому у Львівському обласному перинатальному центрі. За інформацією керівництва закладу, останні п`ять років він перебуває у стадії реконструкції. До цього через «вікно життя» там залишили двох немовлят.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: