СумБуд

До збірки “Memento momentum свободи” увійшло оповідання сумчанки

 Поділитися

Поділитися в

Сумчанка Тетяна Подоляка написала історичне оповідання про битву під Крутами. Її текст увійшов до збірки творів переможців Першого конкурсу – «Memento momentum свободи». 

“Memento momentum свободи” – збірка “коротких списків” Першого конкурсу історичного оповідання “ProМинуле” про Українські визвольні змагання 1917-1921 рр.

Тетяна Подоляка свій текст написала спеціально для конкурсу. Говорить, що вирішила спробувати себе в жанрі історичної прози. Оповідання називається “Студент”. Його написанню передувала робота з історичними джерелами в бібліотеці Києво-Могилянської академії, де сумчанка детально вивчала битву під Крутами.

“За сюжетом старенька бабуся Марія зберігає щоденник свого коханого, який загинув під Крутами. Свого часу вона вийшла заміж за іншого на прохання батьків, має сина та дорослого онука Сашка. В оповіданні переплітаються дві епохи – бій під Крутами та дев’яності. Сашко, син заможних батьків, навчається на історичному факультеті КНУ, але навчатися не хоче, веде розгульний спосіб життя, пиячить з друзями та не думає про власне майбутнє. Але хлопець випадково знаходить щоденник, де описано бій під Крутами. Це докорінно змінює його погляди на життя, він переосмислює власні цінності, але вже занадто пізно” , – говорить авторка Тетяна Подоляка.

Вона розповіла, що дізналася про конкурс від викладача «Основ літературної творчості» Сергія Іванюка – людини, котра, за її словами, навчила дбати про читача та думати, як твір може змінити його свідомість.

Загалом до збірки “Memento momentum свободи” увійшли 15 авторів. Проте, на сам конкурс “ProМинуле” надійшла майже сотня оповідань.

Трибуна

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: