Реклама
Керама Хит

“Федорченко” відмовляється передати квартири ошуканим інвесторам через позов прокуратури

Суспільство | 13:00, 15.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Прокуратурою Сумської області до суду пред’явлено позов про скасування рішення виконкому Сумської міської ради, відповідно до якого ТОВ «БВКК «Федорченко» звільнено від сплати пайових внесків на розвиток інфраструктури населеного пункту (орієнтовно на 26 млн грн). На переконання прокуратури, вказане рішення суперечить інтересам держави та територіальної громади м. Суми, – повідомляє прес-служба прокуратури Сумської області.
Сплата пайових внесків – це обов’язок забудовника. Від сплати коштів пайової участі забудовник звільняється лише у випадках, вичерпний перелік яких визначається законом.
Відповідно до умов конкурсу ТОВ «БВКК «Федорченко» зобов’язався передати  квартири ошуканим інвесторам ТОВ «Номак-Інвест» взамін на земельну ділянку та недобудову «Номак-Інвест». Про звільнення від сплати пайових внесків у договорі не зазначено, оскільки це суперечить чинному законодавству.
Усні домовленості забудовника з органом місцевого самоврядування, які суперечать чинному законодавству, – не є підставою для звільнення від сплати пайової участі.


Заяви забудовника, що ошукані інвестори ТОВ «Номак-Інвест» не отримують обіцяні квартири виключно через зазначений позов прокуратури – безпідставні та не відповідають дійсності, а також можуть бути розцінені як спроби тиску на прокуратуру.


При здійсненні позовної діяльності в інтересах держави прокуратура керується принципом рівності усіх перед законом. При цьому, як свідчать численні рішення судів, саме органи місцевого самоврядування виявляють вибірковий підхід як при стягненні коштів пайової участі із забудовників, так і при прийнятті рішень про надання переваг та пільг деяким суб’єктам господарювання.
Натомість органами прокуратури області вживаються заходи зі стягнення коштів до бюджету з усіх без виключення забудовників. На цей час за рішеннями судів до бюджету стягнуто близько 4 млн грн обов’язкових платежів на розвиток інфраструктури міста. Вказаний факт виключає вибірковість та політичну заангажованість у діяльності органів прокуратури.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: