метизная компания

Гідрометцентр попереджав сумчан про негоду, проте ЗМІ – ні

Суспільство | 17:15, 4.07.2017
 Поділитися

Поділитися в

Про можливі причини непроінформованості сумчан щодо негоди 1-го липня розповів детальніше Юрій Літвінов, завідуючий сектором Сумського гідрометцентру.

За його словами, інформацію про штормове попередження на 1-ше липня Сумський гідрометцентр надав оперативним службам Сумської області.

Зокрема, повідомлення про негоду отримали обласна державна адміністрація та районні ради Сумщини.

Проте, для самих сумчан така погода стала неочікуваним явищем, а комунальні підприємства не були готові до ліквідації наслідків буревію.

“Ще 30-го червня близько 14-ї години була доведена інформація про штормове попередження до всіх оперативних служб міста і області: в другій половині дня та ввечері 1-го липня на території міста Суми і Сумської області очікуються грози, град і шквали 15-20 м\с.”, – коментує Юрій Літвінов, завідуючий сектору Сумського гідрометцентру.

Він повідомляє, що інформація про штормове попередження була доведене до оперативних служб і зацікавлених організацій, які заключили договір із Сумським гідрометцентром на надання такої інформації завчасністю більше ніж за добу.

Гідрометцентр кожного дня складає прогноз погоди на наступну добу і на послідуючі 5 діб, також вони отримують прогноз від Українського гідрометцентру з Києва та Харківського регіонального гідрометцентру.

“Ці прогнози оформлюються у вигляді метеорологічного бюлетеня, який за допомогою електронної пошти розсилається в обласну державну адміністрацію, у районні держадміністрації і в інші органи влади а також у деякі комунальні підприємства чи організації Сумської області”, – розповідає Юрій Літвінов.

Щодо інформування населення завідуючий сектором Сумського гідрометцентру має свою думку:

“Можливо, сумчани не отримали цю інформацію із засобів масової інформації. Ситуація слідуюча: раніше років 3-4 тому наші працівники кожного ранку о 8-й годині виходили у прямий ефір на обласне радіо, аби передати прогноз погоди. Але нам сказали, що тепер у них немає ефірного часу, відбулось скорочення штату і від записів та ефірів обласне радіо відмовилось:відтепер прогноз ми надсилаємо на електронну пошту. Прогнози йдуть на обласне радіо і на обласне телебачення. У який час вони їх дають в ефір і чи дають взагалі – це регулюється самим ЗМІ. Від нас жодним чином це не залежить, – нашою функцією є доведення інформації безпосередньо до населення області, тому що ми не маємо ніяких технічних засобів для цього. Тобто ми можемо про це повідомити або електронним листом або по телефону оперативні служби: до ДСНС у Сумській області, штабу цивільного захисту, енергетиків, комунальних служб та інших, які займаються забезпеченням життєдіяльності міста”

Офіційний сайт у Сумського гідрометцентру відсутній: у штаті немає програміста, який би займався його створенням та обслуговуванням. По-друге – нема коштів оплачувати послуги найманих працівників.

“Так, ми можемо зробити якусь-там сторінку у соціальних мережах, але справа в тому, що ця інформація не може бути офіційною і доводити штормове попередження до людей через Facebook також не можна. Це питання повинне вирішуватись не на місцевому рівні”, – каже Юрій Літвінов.

Нагадаємо, 1-го липня у Сумській області, зокрема і у обласному центрі пройшовся буревій, наслідки якого ліквідовують ще й досі. Внаслідок негоди є потерпілі, проте загиблих немає. Станом на 4-те липня від електроенергії відключені десятки вулиць у Сумах.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: