СумБуд

Гінекологічне відділення пологового будинку №1 у Сумах у жахливому стані (ФОТО)

 Поділитися

Поділитися в

Сумчани занепокоєні станом приміщень КУ «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» («СМКПБ»), або, як городяни звикли його називати, пологовий будинок №1, що по вул. Троїцькій, 20.

Актуальний стан справ
Чотириповерховий корпус пологового останні кілька років пережив чимало трансформацій і наразі має привабливий вигляд, а старе (побудоване за часів Харитоненка) двоповерхове приміщення, що з’єднується з основним невеличким коридорчиком на другому поверсі. Саме пацієнти, які проходять лікування у цьому гінекологічному відділенні, розмістили у соціальних мережах фото деяких приміщень цього закладу. Вони ставлять питання та з обуренням коментують світлини: “Як можна хворим жінкам знаходитися й лікуватися в таких жахливих умовах? Невже медична реформа виглядає саме так?».

Слід зазначити, що лікарняні палати, ординаторський, маніпуляцій та інші кабінети відремонтовані й мають пристойний вигляд. Завдяки допомозі благодійного фонду Маріанни Піффаретті палати оснащені сучасними, зручними ліжками. Жінки коментують, що годують непогано, вони задоволені ставленням персоналу й умовами перебування. В найбільшій палаті – 12 ліжок.

Пацієнтки зазначають, що «дійсно тут все нормально», та вказують на наявну проблему – стан туалетної кімнати, яка знаходиться на першому поверсі.

Жінки в один голос скаржилися: «Це ж єдиний туалет на все двоповерхове відділення ,й така обставина додає масу незручностей. Вже не говорячи про те, що туди бридко й неприємно заходити, занедбаний стан приміщення, м’яко кажучи, не додає оптимізму».

Хто крайній
Варто нагадати, що будівля лікарні по вул. Троїцькій, 20 є пам’яткою архітектури. Історична довідка свідчить, що будівля була зведена в 1886 р. Перше її цільове призначення – притулок для дівчаток-сиріт. У 1927 р. тут було відкрито лікарню на 30 ліжок. В 1957 р. пологовий будинок розширився до 100 ліжок. Подальший розвиток закладу відбувся у 1963 р., коли поряд зі старим корпусом був збудований нині діючий акушерський корпус. В 1990 р. було зведено чотирьохповерховий корпус жіночої консультації на 300 відвідувань за зміну.

«Оскільки будівля має статус пам’ятника архітектури, ми своїми силами не маємо права здійснювати там ані капітальні, ані поточні ремонти. Ці роботи мають виконуватися силами Управління капітального будівництва на підставі рішення міської ради, управління архітектури», — говорить Іван Скиртаченко, в. о. головного лікаря пологового будинку.

Нині ж саме гінекологічне відділення знаходиться в історичній частині комплексу. У цьому є свої переваги, але є й проблемні моменти. Високі стелі, просторі лікарняні палати, великі вікна, широкі білі мармурові сходи, в приміщенні багато простору й повітря – усе це благотворно діє на атмосферу закладу. Та історична будівля з часом потребує капітального ремонту та сучасного оснащення.

«Три роки тому вдалося замінити частину покрівлі на будівлі гінекологічного відділення. Коштів вистачило лише на половину площі покриття. Дах дуже протікав, і це було велике досягнення, а потім змінилося керівництво лікарні, і більше грошей для повного завершення ремонту даху не виділяли. Й досі друга частина покрівлі чекає на заміну, добре, що вона поки що не протікає», – прокоментував лікар.

Ціна питання
Повна реконструкція полового будинку вимагає мільйонних асигнувань. На капітальний ремонт усіх приміщень треба приблизно 5 млн грн.

«На поточний рік закладу виділено 100 тис. грн. Цих коштів вистачить лише на підготовку проектної документації на проведення ремонтних робіт, — інформує Іван Михайлович. — А на оновлення медичного обладнання на 2019 р. пологовий будинок отримав 1 млн грн. На ці кошти ми плануємо придбати й вже замовили низькотемпературний холодильник для зберігання плазми (70 тис. грн.), біомонітор для вислуховування серцебиття плоду в акушерське відділення, насадку для надання допомоги при пологах».

Панорама

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: