Реклама
jurotat

Де купити натуральні та безпечні продукти для сумчан?

Суспільство | 15:25, 28.06.2017
 Поделиться

Поделиться в

Традиційно вважається, що натуральні продукти з «села» можна купити на ринках, але чи дійсно це так, чи проводиться їх контроль та чи є вони безпечними для вживання?

Над цими питаннями замислюється багато покупців і ми вирішили знайти на них відповіді.

Як з’ясувалось, на сьогоднішній день в місті працює 6 лабораторій ветсанекспертизи на ринках, які здійснюють перевірку якості продовольчої групи товарів. Але сучасна, укомплектована необхідним обладнанням, приміщеннями та кваліфікованим персоналом відповідно до норм законодавства — лише одна — на Центральному ринку.

Тут проводяться дослідження продуктів за найбільшою кількістю показників безпеки та якості, тому ми і обрали її для нашого дослідження. Почали ревізію зі знайомства із персоналом державної ветеринарно-санітарної лабораторії.

Людмила Жук, завідуюча лабораторією розповідає, що більшість сільгосппродукції дійсно надходить із приватних господарств Сумської області.

Люди з навколишніх сіл везуть до ринку м’ясо яловичини, свинини та птиці, молоко та молочні продукти, овочі та картоплю, фрукти та ягоди.

Баштанні та цибуля надходять з південних регіонів України, яблука переважно з західних.

Однак звідки б не надійшла продукція, відправляється  на продаж вона лише після перевірки лабораторією.

Ветеринарно-санітарна експертиза м’яса та м’ясних продуктів, які надалі потрапляють на прилавки м’ясного павільйону ринку, починається о 6 годині ранку.

Власник товару пред’являє документи на продукцію: паспорт, ветсвідотство та необхідні довідки.

Співробітники лабораторії Центрального ринку Сум проводять ветеринарно-санітарну експертизу, під час якої виключають можливі захворювання тварин, а саме: сибірську виразку, трихінельоз, фіноз, чуму свиней та інші, після чого дають експертний висновок, і лише тоді продукція потрапляє до м’ясного павільйону.

Якість та безпеку молочних продуктів для сумчан перевіряють інші вет.лікарі.

Молоко перевіряється на всі необхідні показники якості молочної продукції, а саме: жирність, густину, кислотність, вміст білку та наявність води.

Мед перевіряється за такими показниками, як волога, вміст домішок та діастаз не число (показник якості зберігання і натуральності меду) та інші.

«Якщо ж діастаза не досягає числа 5, то мед – неякісний. Найвищий показник – 10, проте це вже темні сорти меду, як, наприклад, гречаний», — розповідає ветеринарний лікар Тетяна Бойко.

Уся рослинна продукція проходить перевірку на вміст нітратів, також встановлюється органолептична оцінка.

Масло та олія рослинного походження перевіряється ще й на кислотне число.

У галереї ринку йде продаж квашених овочів у величезному асортименті: всі вони також перевірені в лабораторії на органолептику, вміст солі та кислотність.

Жива риба на центральному ринку міста якісна. Співробітники лабораторії ретельно перевіряють кожнен вид риби: проводять паразитарне дослідження і знову-таки ставлять органолептичну оцінку якості.

Таким же методом відбувається й перевірка тушок птиці, кролів, нутрій. М’ясо досліджують на наявність трихінельозу.

Реалізація молока та молокопродуктів здійснюється власником при наявності  ветдовідки, яка надаться 1 раз на місяць і свідчить про благополуччя тварин щодо заразних хвороб.

Також власник повинен мати ветеринарний паспорт на корову. Особи, які продають молоко, повинні мати при собі особисті медичні книжки.

«Від продавців готової продукції промислового виготовлення, ковбасних виробів, молокопродуктів, рибних виробів ми також вимагаємо наявність товаротранспортних накладних, а також  особисті санітарні книжки», — говорить зав.лабораторією Людмила Жук.

Як виявилось, подібні лабораторії є далеко не на кожному ринку України, тому можна із впевненістю засвідчити, що якість продукції на Центральному ринку Сум — на високому рівні.

Тож, радимо купувати продукти харчування лише у встановлених місцях продажу і завжди вимагати експертний висновок або інші документи, які підтверджують якість продукції.

Піклуйтесь про своє здоров’я — обирайте перевірене!

R

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: