Реклама
jurotat

Християни здавали кров для онкохворих дітей

Суспільство | 13:50, 10.08.2017
 Поделиться

Поделиться в

У Сумському обласному центрі служби крові триває акція «Кров – стратегічний ресурс держави», присвячена Дню Незалежності.

9 серпня до СОЦСК завітали християни протестантських церков м.Суми. Вже не перший рік вони на безоплатній основі здають кров для тих, хто її потребує – передусім, онкохворих дітей. Більше двох років тому, коли координатор донорського руху Вячеслав Ганнич запропонував своїм товаришам разом здати кров, його підтримало до десятка людей. Зараз щомісяця кров здають 20-35 благодійних донорів-християн, і в ході масових акцій, і окремо. Ось і сьогодні близько 15 чоловік зібралися, аби допомогти онкохворим дітям. Прийшли і поодинці, й сім’ями – за малюками або дорослими дітьми-донорами.

Сумчанка Тетяна прийшла з сином Андрієм. Сподівається наступного разу залучити до доброї справи і другого сина:

«Якщо я можу допомогти своєю кров’ю чи плазмою, то я готова це зробити. Майбутнє наших дітей залежить в деякій мірі і від нас. Тож якщо ми будемо давати свою любов, своє тепло, своє милосердя, то наші діти будуть щасливі».

Тендітна Ліза Щербак виглядає підлітком. Але насправді – це досвідчений донор з майже чотирирічним стажем. З 18 років Ліза регулярно відвідує центр служби крові, сприяє пропаганді донорства.

«Зараз дуже багато хворих потребують крові. Але чимало людей не можуть бути донорами за станом здоров’я, — каже дівчина. – Тому поки в мене є здоров’я – буду ним ділитися. До того ж здача крові чи плазми приносить велику користь організму донора».
«Коли Вячеслав вперше запросив мене взяти участь у такій акції, я вирішив спробувати, щоб дізнатися, чи можу я бути донором — не всіх же допускають, — каже Володимир Савицький. — Здаю кров уже два роки — бо бачу в цьому необхідність, особливо зараз, коли йде війна. Наші донації потрібні пораненим, постраждалим в аваріях, онкохворим. Ми відвідуємо дитяче відділення онкогематології, даємо там вистави лялькового театру і бачимо тих дітей, яким потрібно багато переливань, розуміємо, що потреба в крові дуже велика. Таким чином я служу громадянам нашої країни, жителям нашого міста. Я хочу бути корисним — і зараз, і у мирний час».

Людмила Овчаренко здає кров вдруге. Долучилася до цієї справи через громадський рух «Нова кров», члени якого збирали донорів, щоб допомогти онкохворому хлопчику.

«Я давно хотіла стати донором, рятувати людей, — розповідає Людмила. І коли мені запропонували допомогти дитині — зрозуміла, що це знак, що настав час мрію втілювати в життя. Теперь буду продовжувати донації — бо знаю, що ми робимо благу справу, що моя кров допоможе хворій дитині. Тому роблю це з радістю і задоволенням».

Долучитися до доброї справи може кожен. Чекаємо вас за адресою: пр.Громадянський, 2, у будні дні — з 7.00 до 20.00, у суботу з 7.00 до 16.00.
Також здати компоненти крові можна в Центрі крові м.Шостка за адресою: вул.Знаменська, 6. Час прийому донорів у центрі крові: з 8 до 15 години, вихідні — субота та неділя.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: