СумБуд

Кого обирали в Президенти на Сумщині впродовж 28 років

Суспільство | 15:59, 2.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

За майже 28 років Незалежності в Україні 6 разів обирали Президента і п’ятеро політиків обіймали цю посаду. Як голосувала Сумщина далі – у ретроспективі президентських виборів, – UA:СУМИ.

Перші вибори відбулись 1 грудня 1991 року. Тоді у Президенти балотувались 6-ро. Переміг Леонід Кравчук. Майже 73% виборців Сумщини також віддали за нього свої голоси.
Другі вибори Президента України відбулись у 1994 році. Проходили у два тури: 27 листопада та 10 грудня. Тоді за пост Глави держави змагалися 7 кандидатів. У першому турі мешканці області віддали 31 % голосів за Леоніда Кучму; 25,5% – за Олександра Мороза та 23,6% – за Леоніда Кравчука. У другому за Кучму проголосували 67,8% виборців Сумщини, за Кравчука – 28,9%. Леоніда Кравчука змінив Леонід Кучма. Українці обрали Президентом Леоніда Кучму.
Треті вибори Президента в Україні відбулися у 1999 році – також українці ходили на два тури: 31 жовтня та 14 листопада. Тоді кандидатів збільшилось майже вдвічі – їх було 13. Сумщина на першому турі найбільше голосів віддала Наталії Вітренко (29,6%). У другому (48,5%) – за Леоніда Кучму. Останнього обрали на другий термін.
Четверті вибори відбулися у 2004 році. Для участі в президентській кампанії зареєструвалися 26 кандидатів. Перший тур відбувся 31 жовтня, другий – 21 листопада. За ним переможцем назвали Віктора Януковича. Потім почалась Помаранчева революція, і 26 грудня – переголосовували результати другого туру. Президентом України став Віктор Ющенко. У першому та другому турах Сумщина найбільше віддала голосів Вікторові Ющенку – 52,7% та 69,1%. Під час переголосування другого туру за нього проголосували 79,5% виборців області.
П’яті вибори. У 2010 році у Президенти України балотувались 18 кандидатів. Обирали Главу держави знову у два тури – жоден із претендентів не набрав більш ніж половину голосів виборців у першому колі. За підсумком Президентом країни обрали Віктора Януковича. В обох турах Сумщина надала перевагу Юлії Тимошенко 36,8% та 62,89%.
Шості вибори президента України відбулися майже 5 років тому. Це були позачергові вибори. Чинний на той момент глава держави Віктор Янукович втік до Росії під час Революції Гідності. Нового Президента країни обирали 25 травня. Претендували на головне крісло 21 кандидат.
Президентом став Петро Порошенко – в один тур. Він набрав 54,7%. Сумщина віддала йому 55,4% голосів виборців.
Нині тривають сьомі вибори Президента України. 31 березня був перший тур. На ці вибори в ЦВК зареєструвала 44 кандидати, 5-ро зняли свої кандидатури. У виборчих перегонах взяло участь 39 учасників.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: