СумБуд
СумБуд

Конотоп нарешті отримав бюджет

Суспільство | 20:23, 28.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

Конотоп, як і нещодавно Глухів, отримав бюджет, за яким місто може працювати та розвиватися.

28 серпня депутати Конотопської міської ради, разом із відставкою міського голови Артема Семеніхіна, прийняли бюджет. Що це значить для Конотопа, можуть розповісти працівники бюджетної сфери, комунальних установ, шкіл та дитсадків, які протягом більше ніж півроку не отримували гідної заробітної плати, не могли проводити ремонтні роботи напередодні навчального року та врешті-решт працювати.

Позиція та дії тепер вже колишнього мера Конотопа Артема Семеніхіна, який протиставив себе громаді,  у 2018 році призвели до блокування роботи всього міста. Через неприйнятий бюджет Конотопа довелося майже вісім місяців жити за кошторисом минулого року.

Це негативно впливало на роботу всього міста. Найбільше постраждало трамвайне депо, яке на цей момент фактично не працює і ставить місто на межу транспортного колапсу. Адже інфраструктура міста і транспортне сполучення Конотопу залежить від трамвайників та забезпечує підвезення містян майже 100-тисячного міста.

Екс-голова Семеніхін своїм небажанням співпрацювати з депутатським корпусом прирік освітян міста на безгрошів’я. Незабезпеченість заробітної плати освітянам складає близько 7 млн. грн. А це, перед навчальним роком, ставить під загрозу роботу шкіл та дитсадків.

Виникли проблеми і у міського водоканалу – це податковий борг за податком на додану вартість у сумі 3 млн. грн. А це привід закрити підприємство і причина можливої екологічної та техногенної катастрофи.

Місто не могло отримувати кошти обласного та державного бюджетів на свій розвиток. Також, майже 100 мільйонів гривень знаходиться на рахунках міської ради, якими, за Бюджетним кодексом, місто не може розпоряджатися без затвердженого бюджету.

Медична галузь, особливо її первинна ланка, стала також на межі існування. Адже, як відомо, з 1 липня цього року система фінансування медичних закладів зазнала змін і їх фінансування по тимчасовому кошторису неможлива.

Найцинічнішим у всьому цьому є те, що коли місто намагалося виживати на ентузіазмі простих працівників, надавати послуги населенню, Артем Семеніхін та його найближче оточення не зазнало суттєвих змін у зарплатні. Вони не забували нараховувати собі преміальні виплати та не відчувати негативних наслідків свого керування. За приблизними підрахунками, це понад 50 тисяч гривень щомісяця. Тому могли собі дозволити і зірвання сесій міської ради, провокування бійок та нехтування думкою громади.

«Депутатський корпус міської ради Конотопа взяв на себе відповідальність за стан справ у місті та відсторонив Семеніхіна від посади. За майже трирічне керування містом Семеніхін так і не знайшов спільної мови з громадою. Місто, доведене командою Семеніхіна до занепаду, отримало шанс на розвиток», – коментує відставку мера та прийняття бюджету депутат Конотопської міської ради Тарас Омельченко.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: