метизная компания

Кролевецьке підприємство людей з вадами зору виробляє високотехнологічну плитку з відходів пластику

Суспільство | 22:16, 7.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно стало відомо, що у Кролевецькому учбово-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих виробляють плитку, яка не боїться наднизьких та надвисоких температур, солі, вологи та має гарантію у понад 30 років.

Щоб побачити як люди з особливими потребами працюють ми відправилися на підприємство, де нам показали технологічний процес, устаткування та, власне, вироби. На обладнанні, яке вдалося величезними зусиллями нового керівника підприємства Олега Климова запустити, виготовляють полімер-піщану тротуарну плитку. На вибір замовника плитка може мати будь-який колір, також обрати можна і верхній малюнок.

“Ми хочемо підняти підприємство, щоб людям з обмеженими можливостями було де працювати і вони мали достойні умови праці, адже їх ентузіазм невичерпний. Вони живуть роботою. Нам би інвестицій, а потенціал є. На підприємстві можна займатися обробкою металу, для цього є необхідне обладнання, в наявності деревообробний цех. Наразі ми виживаємо своїми силами”, – говорить Олег Климов.

Щоб захистити людей від впливу випарів, адже працюють з високими температурами та пластиком, встановлені спеціальні витяжки. Тут суворо дотримуються норм праці, адже робітники мають різні групи інвалідності по зору.

“Наш керівник націлює всіх на довгострокову перспективу. Потихеньку виходимо на позитивні результати роботи. Весна – саме сезон для виробництва тротуарної плитки. Вона не з дешевих, проте даємо гарантію на більш ніж 30 років. Також наша плитка витримує температури від – 65 до + 150 градусів. Її не руйнує ні волога, ні сіль. Вона не слизька. Нещодавно відгрузили першу партію. Маємо вже два замовлення від місцевих підприємців, які підтримали наше виробництво”, – ділиться прес-секретар підприємства Ірина Шкура.

На підприємстві лише очікують на замовників, а виготовити можуть за місяць в одну зміну до 500 квадратних метрів плитки. Якщо діло піде, то налагодять роботу в кілька змін. Також свою плитку вони можуть професійно викласти. Є для цього бригада плиточників.

“Це німецька технологія. Дана плитка виготовлена з відходів пластику. Тож, ми можемо переробляти відходи, які давно вже забруднили наші ліси і озера. Сьогодні на вустах проблема утилізації пластику, його неймовірна згубна для природи дія. Ті ж пластикові квіти, яких будуть багато вивозити на смітник, після прибирання на кладовищах перед гробками, теж підходять для переробки. Тож соціальна складова нашого підприємства поширюється і на навколишнє середовище”, – роз’яснює керівник УВП УТОС.

Сьогодні на підприємстві працює 33 чоловіки, з них 23 – люди з інвалідністю. Окрім плитки вони ще виготовляють декоративні цвяхи для меблів. Працівники УТОСу вірять в те, що підтримка вітчизняного виробника допоможе їхньому підприємство вистояти у складні економічні часи, а вони не залишаться без роботи, адже людям з особливими потребами її знайти вкрай важко.

Кролевець новини

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: