СумБуд
Керамо Хит

“Липові” повістки розсилають кредитори на Сумщині

Суспільство | 09:38, 1.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Спроби кредиторів вплинути на боржників  балансують на межі закону. З метою спонукати боржників погасити заборгованість за кредитними договорами банки надсилають боржникам документи разом з сфальшованою повісткою до суду, повідомляє Недригайлівський райсуд.

Так, 28 лютого 2019 року до Недригалівського районного суду звернувся громадянин Д, який повідомив, що його викликано до суду повісткою  на 12 годину 28.02.2019.

При детальному огляді наданих ним документів, з’ясовано, що Д. отримав цю повістку поштою. При цьому в якості відправника вказано абонентську скриньку в м. Київ. Разом з повісткою в конверті було роз’яснення, яке між іншим містило вимогу сплатити заборгованість на користь банку. Перевіркою встановлено в Недригайлівському  районному суді відсутнє будь яке судове провадження щодо громадянина Д.

Раніше, в січні 2019 року з аналогічною повісткою до суду вже зверталася громадянка К., що свідчить про те, що такий випадок  непоодинокий.

Звертаємо увагу громадян, що судова повістка про виклик обов’язково повинна містити

1) ім’я фізичної особи чи найменування юридичної особи, якій адресується повістка;

2) найменування та адресу суду;

3) зазначення місця, дня і часу явки за викликом;

4) назву справи, за якою робиться виклик;

5) зазначення, як хто викликається особа (як позивач, відповідач, третя особа, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач);

6) зазначення, чи викликається особа в судове засідання чи у підготовче судове засідання, а у разі повторного виклику сторони у зв’язку з необхідністю надати особисті пояснення – про потребу надати особисті пояснення;

7) у разі необхідності – пропозицію учаснику справи подати всі раніше неподані докази;

8) зазначення обов’язку особи, яка одержала судову повістку в зв’язку з відсутністю адресата, за першої можливості вручити її адресату;

9) роз’яснення про наслідки неявки залежно від процесуального статусу особи, яка викликається (накладення штрафу, примусовий привід, розгляд справи за відсутності, залишення заяви без розгляду), і про обов’язок повідомити суд про причини неявки.

Якщо разом із судовою повісткою надсилаються копії відповідних документів, у повістці повинно бути зазначено, які документи надсилаються і про право особи, яка повідомляється, подати заперечення та відповідні докази на їх підтвердження.

Судова повістка про виклик обов’язково містить власноручний підпис судді, з зазначенням його прізвища та ініціалів та унікальний штрих-код, який автоматично присвоюється кожному провадженню в суді.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: