СумБуд

Межа відчаю: на Сумщині профспілка через суд добивається звільнення директора

 Поділитися

Поділитися в

Foto

Незалежна профспілка Обласного діагностичного центру у місті Шостка звернулася до Зарічного суду м. Суми з вимогою зобов’язати Сумську обласну раду розглянути подання профспілки на звільнення директора діагностичного центру Світлани Стенько за грубі порушення законодавства про працю.

За інформацією незалежної профспілки, коли створився діагностичний центр директора призначили з порушеннями. Вона нібито не відповідає займаній посаді – керівник закладу не має вищої профільної освіти.

За словами голови первинної організації незалежної профспілки у діагностичному центрі Олександра Томкуса, перші 2 роки, поки відбувалося становлення діагностичного центру, робітникам працювалося більш-менш нормально. Потім почалися цікаві моменти: директор чинила психологічний тиск на працівників, які матеріально відповідальні. Як потім виявилося, із цього випливали додаткові схеми заробітку…

Ініціативна група профспілки приходила до директора і просила дати людям можливість спокійно працювати. У результаті чого, за словами Олександра Томкуса, репресії стали ще сильнішими. Розповідає, що на той час звільнилося вже 3 старші медичні сестри, які в незаконний спосіб не хотіли списувати шприци, реактиви та інші матеріали.

«Із членів профспілки, з моменту її створення у 2014 році, майже всі звільнилися, залишився один я, натомість у профспілку прийшли нові працівники. Наразі тим, хто стає її членом, відразу виписують безліч доган, були непоодинокі факти незаконних звільнень, але ми їх оскаржували у суді і суд поновляв працівників на роботі. У мене, ось наприклад, було 3 догани, дві в суді оскаржив і виграв, іншу суд рік розглядав, у результаті ні в мою, ні в її сторону не вирішив. Також працівницю відділу кадрів, яка перебуває у декретній відпустці директор звільнила, але через суд ця працівниця поновилася. А в січні 2017 р. незаконно звільнила двох працівниць – членів профспілки. Влітку ці працівниці через суд поновилися на роботі. Нещодавно нова старша медсестра вступила у профспілку, і за 9 днів отримала 3 догани, зараз її намагаються звільнити. Ці догани вона оскаржує в суді», – розповідає голова первинної профспілкової організації.

Представники діагностичного центру звертались до Сумської обласної ради, а також до МВС. Але скарги «спускали» на Шостку…

За словами Олександра Томкуса, профспілка звернулася навіть до СБУ, було відкрито кримінальне провадження щодо незаконного збагачення і зловживання службовим становищем. Проте, потім справу передали до шосткинської поліції, де її тишком-нишком закрили…

«Роботодавець – обласна рада, ми туди пишемо скарги, звертаємося, а отримуємо відписки типу облрада доручає самій же директорці розібратися «із самою собою». Ми ж пишемо, що такого не допустимо, а отримуємо відповідь, що з неї було взято пояснення, і ніяких порушень не виявлено, а наші вимоги безпідставні», – говорить Олександр Томкус.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

MOST
метизная компания
MOST
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: