Керама Хит
Керама Хит

Микола Клочко: Керівнику обласного водгоспу ми вже висловлювали недовіру

 Поділитися

Поділитися в

Foto

Про це вчора, 4 квітня, говорив голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко в ефірі місцевого телеканалу ATV при обговоренні надзвичайної ситуації, що сталася у Охтирці. 

Особисто я підписував важливість того, що обласна рада має на місцях забезпечити контроль за цими процесами. Якщо говорити про Охтирку, основним джерелом став прорив дамби на ставку, який орендує приватна особа, це за попередніми даними,  яка просто деревяними дошками закривала потік води. Це просто злочин.

Нажаль, керівнику обласного водгоспу ми вже висловлювали недовіру, говорили про те, що ця людина не справляється зі своїми обовязками.  Що ми отримали у відповідь? – продовження контракту. З боку міністерства екології це був не дружній крок, як мінімум. Зараз маємо результат, принаймні у цій ситуації, не буду говорити за інші. Там, де треба було прослідкувати за станом гідротехнічної споруди на цьому ставку, це відповідальність водгоспу, не спрацювало. Я зараз кажу не про колектив, там все нормально, а про керівництво. Ми говорили, зверталися, писали, але нас не почули, -наголосив голова облдержадміністрації.

Клочко також зазначив, що голова міста Охтирка опів на другу ночі особисто очолив штаб, усіх зібрав і вжив необхідних заходів:

Сьогодні вже рівень води спав і ситуація потроху нормалізується. Проте, ми зробимо висновки, я поставив конкретне завдання – знайти хто допустив цю ситуацію. ДСНС спрацювали нормально, також поліція і міська влада – до них зауважень не має. Є до тих, хто мав контролювати там на місці. Я про це говорив з новообраним головою Чернеччинської ОТГ, чому територією цієї ОТГ пішла вода; нехай з райдержадміністрацією, районною радою, з керівництвом ОТГ розбираються і дивляться чому цей пілприємець, який займається, не вживав відповідних  заходів для того, щоб зберігати у нормальному стані споруду на ставку, який він арендує.

Було підняте і питання безхозності гідропоруд.  Очільник області наголосив, що взяття на баланс гідроспоруди є великою відповідальністю, а кошти на її утримання і ремонт потрібні великі.

Нехай органи, на території яких знаходяться споруди, покажуть листи до райдержадміністрації або ОДА з проханням виділити співфінансування на ремонт цих гідроспоруд. Листів немає, це окрема проблема.

Знову ж таки, вчора звернувся і зараз звертаюсь до представників органів місцевого самоврядування, щоб вони не ставали осторонь, адже ці проблеми треба вирішувати разом. Тимпаче, що обласний фонд готовий виділити кошти. Візміть гідроспоруди на баланс, ми допоможемо, – закликав Клочко.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: