СумБуд
СумБуд

Микола Клочко вшанував пам’ять євреїв, розстріляних у роки Другої світової війни (+Фото)

 Поділитися

Поділитися в

Голова облдержадміністрації разом із єврейською громадою Сум поклав на Центральному кладовищі квіти до пам`ятного знаку замученим і розстріляним у лютому 1942 року євреям

2 лютого 1942 року розпочалися розстріли гітлерівцями євреїв на Сумщині, які розгорілися  особливою масовістю та жорстокістю 6 і 7 лютого. Одне з таких найбільших місць масового поховання знаходиться на території Центрального кладовища. Проте жорстоких переслідувань та фізичного знищення зазнали і євреї по всій області.

Нині пам’ятні знаки на честь загиблих від руки нацистських окупантів у роки Другої світової війни встановлені на місцях розстрілу та на братських могилах також у Глухові, Конотопі, Кролевці, Ромнах. Кожен клаптик нашої землі позначений гітлерівською жорстокістю та ненавистю.

«Трагічні події та масові розстріли єврейського народу, що проходили на території нашої Сумщини, України та країн Європи, захоплених нацистами, повинні слугувати уроком для всього суспільства. Адже та величезна кількість вбитих людей підкреслює нелюдськість ідеології нацизму та всіх ідеологій, в основі яких лежить ксенофобія та нетерпимість.  У ті роки цілеспрямовано та планомірно було винищено близько 6 мільйонів євреїв», – зазначив очільник Сумщини.

За його словами, люди, і особливо молодь, повинні знати не лише яскраві, й а трагічні сторінки історії. Це потрібно усім, щоб ніколи більше не повторилося геноциду, голодомору, жахіття яких довелося пережити  і українському, і єврейському народам.

Голова єврейської громади міста Суми Єлизавета ШЕРСТЮК розповіла, що вони завжди приходять на це місце згадати своїх рідних, близьких і просто співвітчизників. Адже, мабуть, немає жодної єврейської сім’ї, якої б не торкнулася ця страшна трагедія. Тому у серцях людей залишиться пам’ять про загиблих, адже вони живуть у наших спогадах, добрих словах і справах.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: