Реклама
jurotat

Мораторію на підвищення тарифів на послуги ЖКГ у Сумах не буде

ЖКГ, Суспільство | 20:26, 5.07.2018
 Поделиться

Поделиться в

Наприкінці травня сумчанин Володимир Шевченко ініціював збір підписів на петицію «Мораторій на підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства (ЖКГ)» — за відведені на підпис 45 днів, «за» проголосували 257 осіб із 250 необхідних, що склало трохи більше 100%

«Запровадити мораторій на підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства (ЖКГ) мінімум до 1 січня 2019р.
Міська влада може мінімально впливати на формування тарифів на квартплату, вивезення сміття. Решту тарифів непрозоро формує НКРЕ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, – ред.)», Закликаємо Сумський виконком та мера м. Суми підписати судовий позов проти НКРЕКП з вимогою привести тарифи до рівня, який люди зможуть осилити.
Крім того, поки діятиме заборона, містянянам не нараховуватимуть пеню за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ», – пояснив автор петиції.

5 липня по завершенню збору підписів, петиція отримала електронну відповідь.

«Застосовувати мораторій на підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та на послуги з вивезення побутових відходів не має законних підстав», – йдеться у повідомленні.

У відповіді зазначили і те що, в органах місцевого самоврядування відсутні важелі впливу щодо стримування або запровадження мораторію на тарифи на послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення.

Принагідно, розповіли і про пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг, що нараховуватиметься з 1 січня 2019 року:

«…споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення.
Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином».

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: