метизная компания

Можуть призвести до інвалідності: чим небезпечні укуси кліщів та чи можна вилікувати хворобу Лайма?

 Поділитися

Поділитися в

Спека, наближаються вихідні, хочеться з’єднатися із природою, вмостившись десь на некошеній траві біля Псла? Не поспішайте. Перед тим, як ви поїдете у ліс чи на дачу, маємо вам дещо розповісти, комусь — нагадати. Далі мова буде йти про небезпеку кліщів, найпоширеніші захворювання, які переносять ці шкідники на Сумщині та про ситуацію із захворюваністю у місті. Про все це, та про заходи захисту від кліщів нам розповіла Ірина Троцька, головний експерт з інфекційних хвороб області.

Переносниками яких хвороб можуть бути кліщі на Сумщині?

Кліщі переносить дуже багато хвороб. Основі: Лайм-бореліоз, кліщовий енцефаліт, Туляремія, анаплазмоз, ерліхіоз та бабезіоз. На щастя, тяжка й потенційно летальна хвороба кліщовий енцефаліт майже не зустрічається в нашому регіоні, а найбільш розповсюджене захворювання — хвороба Лайма.

Які можуть бути наслідки після захворювання хвороба Лайма?

Ця хвороба майже ніколи не закінчується фатально, але може стати причиною розвитку інвалідності у людини. У важких, запущених випадках може розвинутися ураження нервової та серцево-судинної системи, опорно-рухового апаратапарату, суглобів та інше. Починається ж усе зі шкірної форми. На цьому етапі майже усі виліковуються.

Важливо звернути увагу своєчасно!

Чи є вакцина проти захворювань?

Ні, вакцина відсутня. Немає й специфічної профілактики. Наскільки я знаю, проводилися кличні дослідження, але поки без бажаного ефекту. Щодо заходів профілактики, то є хімієпрофілактика. Тобто, якщо після присмоктування кліща лікар вважатиме це необхідним, призначається одноразове вживання антибіотиків.

Чи можна якось захиститися від укусу?

Безумовно можна. Перш за все необхідно одягати світлий одяг, на якому можна побачити кліща, адже вин не одразу присмоктується, а впродовж двох годин може шукати «солодке» місце. Важливо, щоб одяг був з довгими рукавами та не було оголеної шкіри. Найбільш уразливі місця це — шия, сідниці, живіт, проміжності, внутрішня частина коліна та ліктів, а також область за вухами. Бажано використовувати капюшон.

Де і коли можна спіймати на собі кліща?

Це лісопаркова зона, дачні ділянки та села. Перебуваючи на цих територіях, потрібно кожні дві години проводити самоогляд та взаємоогляд. Також можна використовувати спеціальні олії, мазі, які відлякують комах. Найбільш активний період для кліщів — весна та літо.

 Чи збільшилася кількість людей з хворобою Лайма?

Тільки в нашу лікарню щодня через укуси кліщів звертаються близько 5-10 мешканців міста. Кількість пацієнтів з хворобою Лайма збільшилася, у порівнянні з минулим роком. Торік у першому кварталі було усього 10 випадків, цьогоріч втричі більше випадків. Перший напад кліща був дуже рано — у січні. Можливо, таку активність кліщів можна пояснити аномально теплою зимою.

Що ж робити, якщо помітили на тіла кліща? І чи обов’язково їхати у лікарню?

Я вважаю, що його не так важко дістати, адже навіть в аптеках й господарських магазинах продаються спеціальні набори для витягування кліщів. Набір складається із щипчиків, серветки та антисептика. Витягнутого кліща краще спалити, але якщо ви у лісі, варто загорнути його у щось, а потім викинути.

Чи потрібно віддавати комаху до лабораторії?

Я вважаю, що нині не потрібно у кожному випадку віддавати кліща до лабораторії. Для точного дослідження бажано щоб кліщ був живий, а це не завжди можливо. У моїй практиці були випадки, коли у кліщів були негативні результати, а у людини потім хвороба все ж розвинулася.

Що робити, коли вдалося самостійно витягнути кліща?

Необхідно обов’язково звернутися до лікаря-інфекціоніста за місцем проживання. В Сумах це можна зробити у Медичному клінічному центрі інфекційних хвороб та дерматології . З. Й. Красовицького, а саме у гепатологічне відділення.

Прохання. Не треба звертатися у лікарню вночі, це спокійно можна зробити вранці.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: