Керама Хит
Керама Хит

На Сумщині підприємство сплатить 96 тисяч за працівника, який загинув

Суспільство | 22:30, 19.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

За фактичний допуск працівника до виконання робіт без оформлення з ним трудового договору одне із приватних підприємств міста Ромни Сумської області оштрафовано на 96 тис грн. Штрафну санкцію накладено Управлінням Держпраці у Сумській області на суб’єкт господарювання відповідно до статті 265 Закону про працю України, – повідомляє прес-служба Управління Держпраці у Сумській області.

Отже протягом одного місяця підприємство має сплатити кошти до державного бюджету України.

Зазначимо, що працівник, якого підприємство допустило до виконання робіт без оформлення з ним трудових відносин відповідно до законодавства, загинув на виробництві у результаті нещасного випадку.

У ході інспекційного відвідування фахівцями Управління Держпраці у Сумській області встановлено, що відносини між роботодавцем та загиблим мали ознаки трудових. Таким чином у даному випадку виявлено приховування суб’єктом господарювання  неоформлених трудових відносин з працівником шляхом підписання з ним цивільно-правової угоди на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Таким чином для виконання робіт підвищеної небезпеки не можуть залучатися фізичні особи на умовах цивільно-правового договору, оскільки не мають підстав для отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Слід наголосити на тому, що роботи, які повинен був виконувати, та фактично виконував загиблий належать до видів діяльності, що здійснюються його роботодавцем. Крім того, штатним розкладом приватного підприємства передбачена відповідна посада.

Також звертаємо увагу громадян на те, що, виконання робіт без належного оформлення трудових відносин, позбавляє працівника соціальних гарантій регламентованих законодавством України. Натомість трудовий договір з роботодавцем є запорукою забезпечення законних прав працівника.

Зважаючи на те, що накладення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства є крайньою мірою, задля уникнення цього Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу роботодавців на необхідність додержання у своїй діяльності вимог законодавства про працю України.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: