Реклама
jurotat

На Сумщині самоліквідувалася школа

Події, Суспільство | 18:25, 9.09.2017
 Поделиться

Поделиться в

Діти Уздицького НВК відмовилися ходити до школи у своєму селі. Про це пише «Неделя».

Після того, як діти з батьками побували на святі першого дзвоника в опорній школі у Баничах, усі до одного вирішили перейти на навчання до цього закладу.

Про це повідомила начальник Глухівського районного відділу освіти Наталя Волончук.

— Після першого дзвоника усі восьмеро батьків написали заяви до Баницького НВК, тож школа в Уздиці має призупинити свою роботу, — пояснила керівниця.

Нагадаємо, що влітку, аби вберегти Уздицький НВК від закриття, депутати райради проголосували за те, щоб зробити її філією опорного закладу у Баничах. Тоді під питанням була доля закладів у Бачівську та Яструбщині. Проте рішення про закриття теж не прийняли. Ці школи не нарахували 25 учнів, тому не отримали гроші від держави, а перейшли на утримання райради.

За словами Н.Волончук, цього навчального року за парти в Глухівському районі сіла 871 дитина. Далеко не усі школи в районі мають повноцінні класи (мінімум 5 чоловік). Наприклад, у Бачівському та Яструбщанському НВК таких «великих» узагалі немає, у Будівельному – всього один, у Кучерівці – 2.   Найбільша мережа в Есмані та Баничах – по 11 повноцінних класів, у Дунайці та Некрасовому – по 9.

Першокласників цього року в районі 83. Проте є школи, у яких цьогоріч перші класи не набрались, – це Яструбщанський та Кучерівському НВК. У Студенку — лише один школярик-першокласник, а в Бачівську — двоє. Ще гірша ситуація у старшій ланці. Наприклад, десятикласників у некрасівській школі лише двоє,у Кучерівці, Пустогороді, Полошках, Суходолі – узагалі немає.

Випускників — 43. Причому у Студенку отримує знання лише один-єдиний випускник.

Нагадаємо, у сферу відповідальності району вже не входять навчальні заклади Березівської і Шалигинської громад, які самостійно опікуються своїми навчальними закладами. Так, у травні була закрита Ходинська школа, а з початку навчального року понижено ступінь Іващенківської школи, де залишились тільки початкові класи.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: