Реклама
jurotat

На Сумщині у 26 тварин зафіксували сказ

Суспільство, Тварини | 14:00, 12.04.2018
 Поделиться

Поделиться в

Foto

Ситуація зі сказу в Сумській області залишається напруженою, спостерігається стійка циркуляція вірусу сказу серед тварин, — інформує ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України»

 За 3 місяці поточного року із 109 зразків біологічного матеріалу, направлених на дослідження в Сумську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини, підтверджено сказ у 26 тварин : лисиць – 10, собак – 8, котів – 8. При цьому із 16 особин собак і котів  — 2 бродячі і 14 домашні (дворові), з яких 13 не щеплені, тому викликає насторогу тенденція зменшення числа проведення щеплень проти сказу серед  домашніх собак і котів за останні роки.

         За І квартал 2018 року до лікувально-профілактичних закладів області звернулося за медичною допомогою 438 осіб, постраждалих від укусів, подряпин чи ослинень  тваринами, з них 23 % діти до 17 років.

         39,7 % (174 особи) від загальної кількості постраждалих складають особи, укушені домашніми котами та собаками не щепленими проти сказу.

Питома вага постраждалих від безпритульних собак та котів складає 32,2 % (141 особа), що свідчить про невирішені питання  відлову та  утримання безпритульних  собак і котів.

17 осіб постраждало внаслідок контакту з дикими хижими тваринами,які є джерелом  та переносниками вірусу сказу, особливо лисиці.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: