Реклама
Керама Хит

На Сумщині у психоневрологічному інтернаті в одній кімнаті проживає 30 осіб із важкими психічними розладами

 Поділитися

Поділитися в

Foto

Це засвідчив візит без попередження до Лебединського психоневрологічного інтернату для чоловіків у Сумській області, здійсненого регіональним представником Уповноваженого у Сумській області та працівником Секретаріату Уповноваженого з прав людини у межах реалізації національного превентивного механізму.

Адміністрацією цього закладу, в якому на час візиту проживало 176 осіб, вживаються заходи щодо створення належних умов для підопічних. У житлових корпусах проводяться поточні ремонтні роботи. Підопічні мають можливість відвідувати бібліотеку, перебувати у кімнатах для дозвілля, а також у будь-який час виходити на подвір’я.

В особистих розмовах із учасниками візиту підопічні позитивно оцінювали якість харчування. За їхніми словами, в раціоні доволі часто є солодощі та фрукти. За інформацією адміністрації закладу, на день виділяється 47 гривень на харчування однієї особи.

Водночас, моніторами було зафіксовано неналежні умови проживання підопічних у корпусі для осіб із важкими психічними розладами, у якому в одній кімнаті проживають 30 осіб. Підопічні повідомили, що в цьому приміщенні, яке перебуває у неналежному санітарному стані, вони перебувають постійно, крім часу, відведеного для прийому їжі. При цьому люди позбавлені можливості виходити на прогулянки на свіже повітря.

Також одним із проблемних питань, на якому було наголошено учасниками візиту, є невикористання особистих коштів підопічних, які перебувають під опікою директора інтернату. Ці кошти не використовуються для їхніх особистих потреб, а лише накопичуються на рахунках.

Звіт за результатами візиту з відповідними рекомендаціями буде надіслано до Міністерства соціальної політики України та Сумської обласної державної адміністрації для вжиття заходів реагування.

Джерело: ombudsman.gov.ua 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: