Реклама
Керама Хит

На Сумщині з початку року за прокурорського втручання освітнім установам повернуто 457 га землі

Суспільство | 22:39, 14.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

У сфері охорони дитинства основним завданням органів прокуратури залишається забезпечення захисту прав і свобод дітей шляхом комплексного використання всіх функцій прокуратури зокрема щодо представництва інтересів держави в суді.
Так, з початку року в сфері охорони дитинства до судів спрямовано 49 позовів на суму понад 22 млн грн, задоволено судами – 39 на суму 16,6 млн грн. Добровільно відшкодовано в ході судового розгляду шляхом сплати коштів, повернення майна та землі на 3,7 млн грн, – повідомляє прес-служба прокуратури Сумської області.

«Прокурори зверталися до судів з позовами про визнання недійсними договорів щодо передачі землі навчальних закладів суб’єктам підприємницької діяльності, про визнання недійсними договорів, укладених з порушенням або без проведення процедур, передбачених законом, про стягнення заборгованості за користування приміщеннями освітніх закладів тощо», – зазначає начальник відділу прокуратури Сумської області Олена Луцик.

Водночас заявлено 8 позовів на суму 12,2 млн грн – про визнання недійсним договорів, за якими приватним структурам для здійснення сільськогосподарської діяльності передано понад 400 га землі навчальних закладів; 13 позовів на суму понад 9 млн грн – про визнання недійсними договорів, укладених в порушення або без проведення процедур, передбачених законом.
Для прикладу, заступником керівника Сумської місцевої прокуратури у вересні подано 2 позови до господарського суду Сумської області в інтересах ГУ Держгеокадастру у Сумській області та однієї з загальноосвітніх шкіл Сумського району до двох приватних сільськогосподарських підприємств про зобов’язання повернути земельні ділянки загальною площею 83,4 га загальноосвітньому навчальному закладу, оскільки земля була надана закладу освіти на праві постійного користування для здійснення освітньої діяльності та використовується відповідачами без будь-яких правових підстав. У ході судового розгляду спірні земельні ділянки добровільно повернуті закладу освіти.
Всього за прокурорського втручання на сьогодні повернуто установам освіти 457 га землі.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: