Реклама
jurotat

На Сумщині загинули сотні бджолиних сімей

Події, Суспільство | 11:19, 17.06.2017
 Поделиться

Поделиться в

У селі Самотоївка, Краснопільського району жителі сваряться з місцевими фермерами. Їх господарство масово вимирає. Люди називають це хімічною атакою від місцевого підприємця.

За одну ніч загинуло сотні бджіл із пасіки місцевого жителя, яких він вирощував майже чверть століття.

«Фермер потравив соняшник… там бур’яни, і після цього бджоли полетіли туди і всі потруїлися і подохли. Після цього мені стало зле, начало серце давить, сьогодні я пішов в больницю, мене положили в кардіологію», — ділиться бідою Петро Биков, пасічник.

Пасічник бідкається: бджоли не одужують. Днями сусідні поля обробили отруйними речовинами: пасічники обурені, бо про це ніхто їх не попередив. Усі бджоли, що збирали там мед — загинули, в живих залишились лише так звані «робочі».

Бджолярі впевнені: усі пасіки села постраждали від обробки одного поля, а зараз тільки розпочався медовий сезон.

Родина Горенків у відчаї, адже бджоли десятки років були їхнім основним прибутком.

«В мене було 200 бджоло-сімей. В цьому році в мене мед «накрився»- осталась у вулику одна льотна пчола. Все. Я банкрот. Я ходив до нього (авт, — до підприємця), він каже, що кропив таким ядом, від якого пчоли не повинні дохнуть. Ні у кого правди не доб’єшся — ми нікому не нужні», — ділиться Іван Горенко.

Втрати пасічників великі: кожна бджолинна сім’я вартує півтори тисячі гривень. Отримати коментар фермера журналістам не вдалось — телефони не відповідають, натомість сільський голова запевнив: підприємець, що обробив поле, у смерті бджіл не винен.

«Не доказано, що того з того поля, навіщо? Він (авт, — підприємець) обробляв гербіцидом, який не страшний для бджіл», — коментує сільський голова Самотоївки, Іван Перерва.

Тим часом обробка полів триває: обробляють на сусідньому полі кукурудзу спеціальною технікою.  Яку там використовують речовину і чи безпечна вона для комах — ніхто коментувати не береться.

Наразі пасічники готують позов до суду та підраховують збитки, — повідомляє СТС.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: