Реклама
jurotat

На Сумщині жителям загрожує вода «по годинах»?

Суспільство | 19:30, 7.03.2018
 Поделиться

Поделиться в

Foto
 У Ромнах існуючі свердловини виснажуються, а ідея буріння нових поки тільки розглядається. Що заважає втілити проект у життя, окрім захмарних і гіпотетичних трьох з половиною мільйонів, далі.

У зв’язку із закінченням термінів експлуатації свердловин, що протягом останніх десяти років забезпечували питною водою роменців, міський водоканал планує зробити три нові. Останні буріння були здійснені в 1991 та в 2009 роках, розповів на оперативній нараді минулого вівторка головний інженер Роменського водоканалу Сергій Курельчук. На його думку, питання нагальне та потребує швидкого вирішення. Якщо ж затягнути, говорить пан Сергій, доведеться подавати воду по годинах.

Як виявилося, зробити нові буріння — не так і просто. Для виконання робіт, відповідно до проектно-кошторисної документації, потрібно витратити не багато не мало – три з половиною мільйони гривень, розповіла заступник начальника управління житлово-комунального господарства Ірина Ломакович. Потрібно також враховувати, що на глибині 400 метрів на території Роменського району переважає великий вміст сірководню та інших небезпечних для здоров’я речовин. Тому геологи визначили водоносний «горизонт» для буріння артезіанських свердловин лише на глибині 270 метрів, розповіла посадовиця.

Ірина Ломакович зазначає: питання зі свердловинами актуальне давно. Ще в 2009 геологорозвідувальна експедиція проводила обстеження роменських глибинних утворень та виявила високий уміст солі під землею. Цей фактор вплинув на те, що свердловини, які спочатку були на вулиці Пригородській, «переїхали» на Процівський водозабір. «Перед тим, як говорити, якої глибини повинна бути свердловина, треба провести геологічні розвідки, — наполягла Ірина Валентинівна. – Та вже геологи Сумської області заявляють, що нічого в нас із цього не вийде, бо на нашій території під землею великий вміст солі».

До всього, на «життєдайну» великий уплив здійснюють роменські родовища нафти та газу.

«Тож відразу й бігом робити буріння не можна», — переконана Ірина Валентинівна.

Сподіваємося, найближчим часом проблему зі свердловинами таки вирішать, інакше запаси води скоро виснажаться й її подаватимуть за розкладом.

Джерело: Новий погляд Роменщини (№8 від 21 лютого), Яна Карташова 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: