СумБуд

На Сумщині показник вакцинації від кору вище, ніж у середньому по Україні

 Поділитися

Поділитися в

Про це повідомила головний інфекціоніст Сумської області Ірина Троцька.

Про це йдеться у повідомленні Сумської облдержадміністрації.

Показники захворюваності на кір у Сумській області наразі у 5-6 разів нижчі від загальноукраїнських. Найбільше хворіють діти – 22%. Усі особи, які відносяться до груп епідризику, мають сьогодні доступ до імунологічних препаратів і можливість здійснити вакцинацію на безоплатній основі. Наразі щеплено проти кору понад 33 тисячі дорослих і лише 65% дітей віком 1 рік та 68% дітей віком від 6 років і старше.

«Вакцина проти кору, паротиту, краснухи випускається лише французьким виробником, є єдиною у світі та якісною. До кінця року ми маємо вийти на запланований показник – майже 100% щеплення дітей», – зазначила Ірина Троцька.

У зв’язку з відмовами батьків наразі 727 дітей Сумщини досі не отримали планові щеплення проти кору, що зумовлює ризик можливого спалаху цього захворювання у місцях, де такі діти мешкають.

Тимчасово виконуючий обов’язки директора обласного Департаменту освіти і науки Павло Роженко пояснив заборону відвідувати заклади освіти невакцинованим дітям.

«Сьогодні, відповідно до чинного законодавства, діти, які не мають щеплення, не допускаються до відвідування навчальних закладів, зберігаючи право на освіту шляхом альтернативних форм навчання. Наразі є три види надання освітніх послуг: індивідуальна, сімейна і педагогічний патронаж. У Сумській області достатня кількість педагогічних працівників, щоб забезпечити якісну освіту всім дітям», – зазначив він.

За підсумками наради було вирішено затвердити календарний план додаткових заходів щодо імунізації населення Сумської області проти кору.

«У разі, якщо на території сіл, селищ чи міст Сумської області є діти, батьки яких свідомо відмовилися від щеплення, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування необхідно забезпечити захист інших дітей від інфекційних хвороб у закладах освіти та альтернативну форму навчання для невакцінованих дітей», – зазначив директор обласного Департаменту цивільного захисту населення Олександр Милаш.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: