СумБуд

На Сумщині повернули 100 га землі із незаконної оренди

Суспільство | 13:04, 4.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Конотопською місцевою прокуратурою встановлено, що один із професійних навчальних закладів району на праві постійного користування володіє земельними ділянками загальною площею 99,7230 га для ведення дослідних і навчальних цілей. У 2018 році між вказаною установою та ТОВ укладено договір підряду для забезпечення підготовки професійно-компетентних робітників через можливість використання в навчально-виробничому процесі сучасної сільськогосподарської техніки, та освоєння новітніх технологій у сільськогосподарській галузі, повідомляє прокуратура області.

Однак з’ясувалось, що роботи на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт не проводилися, земельні ділянки державної власності фактично безпідставно перейшли в платне користування ТОВ, а укладений договір підряду є удаваним та містить ознаки іншого правочину – договору оренди земельної ділянки.

Більш того, розпорядження спірною земельною ділянкою належить до компетенції Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, а особа, яка користується землею на праві постійного користування, на відміну від власника, позбавлена права розпоряджатися землею.

Враховуючи вищевикладене, прокуратура звернулась до суду з позовною заявою про визнання недійсним договору підряду та зобов’язання ТОВ звільнити вищезазначені земельні ділянки загальною.

«Лише після втручання прокуратури навчальний заклад добровільно розірвав договір співробітництва, відтак земельну ділянку площею 99,7 га та вартістю 2,7 млн грн повернуто із незаконного користування ТОВ», – розповіла прокурор Конотопської місцевої прокуратури Яна Круш.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: