СумБуд
СумБуд

На Сумщині призовники зможуть пройти альтернативну службу

Суспільство | 18:01, 2.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Кожен із сумчан має право на альтернативну службу, якщо виконання військового обов’язку суперечить його релігійним переконанням і він належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Це передбачено Законом України «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12 грудня 1991 року № 1975-ХІІ.

Мова йде про такі релігійні організації: Адвентисти-реформісти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни віри євангельської (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни.

Альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством.

У Сумах діє міська комісія у справах альтернативної (невійськової) служби, яка забезпечує реалізацію прав громадян на альтернативну службу.

Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадянам необхідно не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу особисто звернутися з письмовою заявою та документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, копією документа про освіту, довідкою про склад сім’ї, довідкою з місця роботи або навчання, іншими документами в разі потреби, до комісії за адресою: 40035, місто Суми, вул. Харківська, 35, каб. 212, тел.: 60-44-48.

Відповідно до ст. 11 вищезазначеного закону, однією з підстав для відмови в направленні на альтернативну службу є несвоєчасне подання заяви про направлення.

На сьогодні Президентом України ще не видано указу щодо строків проведення чергових призовів громадян на строкову військову службу у 2019 році, проте, якщо вони будуть встановлені такі ж, як і в 2017-2018 роках (весняний призов з квітня по травень), то заяву про направлення на альтернативну службу необхідно буде подати в термін не пізніше, ніж 1 лютого 2019 року.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: