метизная компания

На Сумщині з’явилося місце, де можна анонімно залишити немовля

Суспільство | 17:45, 1.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Вперше в Україні «Вікно життя» з’явилося в 2009 році у Львівському перинатальному центрі. Сьогодні їх більше 15. Причому два бебі-боксу в цьому році відкрилися у нас на Сумщині. У жовтні – в Конотопській ЦРЛ, а 22 грудня в Роменської ЦРЛ на базі пологового відділення.

«Вікно життя» – це спеціально обладнане віконце, яке розташоване з запасного входу в пологове відділення – так, щоб жінка без зайвих поглядів могла до нього підійти і таємно залишити там немовляти. Тут немає поліції, відсутні камери відеоспостереження.

“Підійти до віконця можна в будь-який час, так як відділення працює цілодобово, – пояснює заступник головного лікаря Роменської ЦРЛ по дитинству і родопомочі Ніна Скорик. – Причому мати, яка анонімно залишає тут дитини, не несе за це кримінальну відповідальність – якщо у малюка немає ніяких тілесних травм, слідів насильства та ін. В такому випадку її ніхто не шукатиме. Ми анітрохи не схвалюємо вчинки таких жінок, але, якщо в силу певних обставин вони на них зважилися, передача дитини під опіку держави повинна відбуватися цивілізованим шляхом. А що з’явився на світ малюк – бути захищеним. Раз вже так склалося, що мама не може виховувати свою дитину, то краще попередити випадки, коли немовлят залишають в небезпечних для життя місцях. Альтернатива їм – як раз з’явилося у нас «Вікно життя».

Такий бебі-бокс – свого роду інкубатор для немовлят: тут є ліжечко з м’яким матрацом, всередині зберігається мікроклімат. Дитині буде тепло і безпечно. Залишеного немовляти лікарі відразу забирають на обстеження. Якщо він потребуватиме негайної медичної допомоги – її відразу надасть лікар-неонатолог. При необхідності підключаються і інші фахівці. У першу добу представник поліції і співробітники служби у справах дітей оформлять акт про те, що держава бере на себе відповідальність за малюка. А далі його доля буде такою ж, як і у звичайних відмовників, – будинок малятка або усиновлення.

До слова, анонімне залишення дитини в «Вікні життя» прирівнюється до факту відмови матері від дитини в стаціонарі. Якщо ж вона кинула дитину в небезпеці – це тягне за собою обмеження свободи на строк до 3 років або позбавлення волі на той самий строк. Важливим є те, що протягом двох місяців мати, усвідомивши свій вчинок, може повернути собі дитину.

Ваш Шанс

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: